В Білорусі поблизу з українським кордоном будують містечко для близько 1000 вагнерівців

В Білорусі поблизу з українським кордоном будують містечко для близько 1000 вагнерівців

На кордоні з Україною і Білорусі будуть містечка для більш ніж 1000 вагнерівців
На цьому фото, опублікованому Міністерством оборони Білорусі в четвер, 20 липня 2023 року, білоруські солдати Сил спеціальних операцій і найманці з ПВК "Вагнер" позують під час тижневих маневрів на полігоні поблизу міста Брест, Білорусь. Фото: AP

На аеродромі "Зябровка" в Білорусі розпочали створення наметового містечка для розміщення близько 1000 найманців ПВК "Вагнер".

Про це пише Центр національного спротиву.

Сили спротиву повідомляють, що вагнерівців планують застосовувати для імітації підривної діяльності на кордоні з Чернігівською областю України.

"Водночас зберігається висока ймовірність застосування ПВК "Вагнер" для імітації діяльності у рамках підтримки інформаційної операції РФ та РБ з тиску на населення Європи. Ціль такої кампанії полягає в тому, аби змусити країни Європи зменшувати підтримку України. Мовляв, "лиш би на нас не напали", — йдеться у повідомленні.

На первинному етапі в рамках такої інформаційної операції відбувається імітація розгортання таборів ПВК “Вагнер” та вкиду в інформаційне поле наративів, що найманці готові йти на ЄС.

Що відомо про ПВК "Вагнер" у Білорусі

Після невдалого заколоту 23-24 червня 2023 року між Пригожиним та невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком була домовленість про переміщення "вагнерівців" на територію РБ.

Речник ДПСУ Андрій Демченко вказав, що ПВК "Вагнер" у Білорусі можуть використати для провокацій. Лукашенко заявляв, що найманці хочуть на "екскурсію до Варшави та Жешува".

Президент Польщі Анджей Дуда вказав, що група досвідчених у боях і добре навчених солдатів, як от найманці "Вагнера", що нараховує можливо кілька тисяч, завжди становить потенційну небезпеку.

На початок