Фінляндія хоче дозволити США розміщувати на території країні військових та техніку

Фінляндія хоче дозволити США розміщувати на території країні військових та техніку

Фінляндія дозволить США розмістити на своїй території військових та техніку
Фінляндія. Фото: Wikipedia

Фінляндія веде переговори щодо угоди про співпрацю в галузі оборони зі Сполученими Штатами. Скандинавська країна дозволить присутність військ іншої країни на своїй території довше, ніж звичайні військові навчання.

Про це повідомляє Yle.

Мета угоди полягає в тому, щоб солдати США мали у своєму розпорядженні об’єкти та території у Фінляндії, наприклад, для навчання, зберігання зброї та обслуговування обладнання.

Збройним силам США, ймовірно, буде надано доступ принаймні до одного аеропорту та порту, а також доступ до деяких районів тренувань. Приміщення, закріплені за Сполученими Штатами приміщень поточних гарнізонів Сил оборони або в безпосередній близькості від них.

Президенти Саулі Нііністьо та Джо Байден домовилися про поглиблення оборонної співпраці в березні 2022 року після нападу Росії на Україну.

З точки зору Фінляндії, обороноздатність зміцнюється шляхом зберігання американської зброї та присутності військ і навчання з фінами. Практична реалізація угоди, скоріше, буде спільним навчанням, ніж накопиченням великої кількості зброї.

Поки відомо, де будуть розміщені війська США у Фінляндії. Між Рованіємі та Кеміярві, на півночі країни, також є великий тренувальний полігон для сил оборони європейського масштабу Роваярві.

На початок