Удар по Запоріжжю, обов'язкова евакуація на Харківщині, морські коридори з портів Одещини. 533 день війни. Онлайн

Удар по Запоріжжю, обов'язкова евакуація на Харківщині, морські коридори з портів Одещини. 533 день війни. Онлайн

Оновлюється
Наслідки обстрілу Запоріжжя 10 серпня
Фото: Telegram/ЗОВА

10 серпня — 533 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час

  • Внаслідок обстрілів села Подоли Куп'янського району загинула жінка та поранений чоловік. 73-річний житель Вовчанських Хуторів Чугуївського району отримав поранення.
  • Російські війська 10 серпня вдарили по обʼєкту цивільної інфраструктури в Запоріжжі, зайнялася пожежа. Відомо про 16 поранених, серед них дві дитини. Також відомо про одного загиблого.
  • З 53 населених пунктів Куп'янського району на Харківщині оголосили обов'язкову евакуацію. Люди, які відмовлятимуться від евакуації, мусять написати про це офіційний лист-відмову.
  • Військово-морські сили ЗСУ оголосили тимчасові коридори для торговельних суден, що йдуть між портами Чорноморська, Одеси та Южного. У ВМС попереджають про військову загрозу з боку РФ та мінну небезпеку протягом усіх маршрутів.
  • У ніч проти 10 серпня армія РФ випустила по Україні десять безпілотників "Shahed", силам ППО вдалося знищити сім дронів. На Рівненщині унаслідок атаки знищена нафтобаза.
  • Німеччина передала Україні дві пускові установки Patriot. Також пакет допомоги включає гусеничні всюдиходи Bandvagn 206, патрони, розвідувальні безпілотники, кулемети та аптечки.

На Одещині керівнику районного ТЦК вручили чотири протоколи про корупцію

Начальнику одного з районних територіальних центрів комплектування на Одещині вручили чотири протоколи про корупцію.

Про це 10 серпня повідомили у департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.

За даними слідчих, військком, всупереч закону "Про запобігання корупції", одночасно очолював ТЦК та перебував на керівних посадах чотирьох житлово-сервісних центрів, де отримував додатковий дохід. За два роки — майже 210 тис. грн.

Йому виписали чотири адміністративні протоколи ч. 1 ст. 172-4 — порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. За це військкому загрожує від 5100 до 8500 гривень штрафу з конфіскацією отриманого доходу.

Протоколи вже скерували до Овідіопольського суду. уточнили в поліції.

"Росія практично стерла приватний сектор". Очільник Дергачівської адміністрації — про обстріли

Військові РФ обстрілюють з танків та мінометів територію Дергачівської громади хаотично, влучаючи переважно по приватному сектору, де немає військових та техніки.

Про це начальник Дергачівської військової адміністрації Вячеслав Задоренко розповів у коментарі Суспільне Харків.

"У нас регулярно йдуть обстріли селищ Ветеринарне та Козача Лопань. Працює по них переважно танк, бувають обстріли з мінометів. Ветеринарне вони обстрілюють майже щодня, а по Козачій Лопані два рази на тиждень б’є танк хаотично, по приватній забудові, люди дістають поранення, є загиблі. У нас є водонапірні вежі і є таке враження, що молоде поповнення військ РФ вчать пристрілюватися, намагаючись попасти саме в наші вежі", — говорить Задоренко.

Кабмін ліквідував Офіс уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин

Уряд схвалив рішення про ліквідацію Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який, зокрема, займався обміном тіл полеглих військовослужбовців.

Цю інформацію у коментарі "Громадському" 10 серпня підтвердив уповноважений Офісу з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко.

За його словами, постанова Кабміну про розформування Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин буде офіційно оприлюднена найближчим часом.

Журналістка "Цензор.НЕТ" Тетяна Ніколаєнко з посиланням на джерела повідомила у Facebook, що з дати ухвалення відповідної постанови повноваження Офісу уповноваженого частково передадуть:

  • Міністерству внутрішніх справ України — розшук зниклих та Реєстр зниклих безвісти за особливих обставин;
  • Головному управлінню розвідки Міноборони України — повернення тіл загиблих;
  • Міністерству оборони — діяльність пошукових груп.

За словами Ніколаєнко, джерела "Цензор.НЕТ" також повідомили, що Олега Котенка запрошували на роботу до МВС, але він відмовився.

Літня форма для військовослужбовиць ЗСУ офіційно поставлена на забезпечення — Міноборони

Жіночу літню польову форму для військовослужбовиць Збройних сил України офіційно поставлено на забезпечення.

Про це у Telegram повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

"3 серпня Міноборони затвердило зразок-еталон жіночого літнього польового костюма. Відтепер жіноча літня форма офіційно поставлена на забезпечення", — йдеться у дописі Маляр.

За її словами, жіноча форма має 8 розмірів, костюм розрахований і на мінімальний зріст жінки — 146 см, і на максимальний — 188 см.

Заступниця міністра оборони зазначила, що були враховані всі побажання військовослужбовиць.

"Форма пошита відповідно до антропометричних даних жінки, з урахуванням усіх особливостей жіночої фігури, та зручна у використанні", — написала Ганна Маляр.

Вона додала, що однією з переваг цього костюма є те, що його можна носити навіть під час вагітності, тому що верхня частина штанів еластична та дуже добре розтягується до потрібних розмірів.

Окрім цього Маляр зазначила, що йдеться лише про польовий варіант жіночої форми.

"Повсякденна і парадна жіноча форма у ЗСУ є і була. Змінювались лише зразки. Зараз жінки-військовослужбовці носять форму, зразки якої затверджені наказом Міноборони від 18.07.2017 №370 та правилами носіння визначених наказом оборонного відомства від 20.11.2017 №606", — написала Ганна Маляр.

У Херсоні чутно вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.

Речник ВМС Дмитро Плетенчук прокоментував загрозу висадки морського десанту РФ

Висадка морського десанту РФ наразі неможлива і не несе загрози одеському узбережжю. Чорноморський флот застосовує свої військово-десантні кораблі для транспортування цивільних автівок через Керченську протоку.

Про це розповів у коментарі Суспільному речник ВМС ЗС України Дмитро Плетенчук.

Він зазначив, що на початку війни загроза висадки десанту існувала, флот Росії готувався до такої операції.

"На початку повномасштабного вторгнення Росія мала в акваторії Чорного моря у складі Чорноморського флоту сім великих десантних кораблів. Ще шість одиниць вони завели перед початком повномасштабного вторгнення з метою планування й участі в операції з висадки морського десанту. Як показала практика, ця операція, хоч і планувалася, але не мала успіху. В якийсь момент навіть в Одесі на обрії можна було побачити ці великі десантні кораблі", - зазначив Плетенчук.

Він розповів, що чисельність російського корабельного угрупування в Чорному морі зменшується:

"З тих 13 одиниць (кораблів) зараз декілька перебувають в ремонті. "Оленегорський горняк" пошкоджено, і ще один в порту Бердянськ було затоплено. Тобто як мінімум від 13 слід віднімати вже п'ять одиниць".

За словами речника, станом на зараз ВМС ЗС України звільнили акваторію загальною площею 25 тисяч квадратних кілометрів. Українська берегова артилерія контролює море більш ніж на 100 морських миль в глибину від узбережжя. Відповідно, провести цю операцію поки що неможливо, зазначив Дмитро Плетенчук.

Також він додав, що подібні операції не відбуваються самі по собі. Вони завжди супроводжуються сухопутною кампанією:

"З огляду на те, що ворог уже відкинутий на лівий берег Дніпра – така операція зараз не має військової доцільності та сенсу", – резюмував речник ВМС.

Дмитро Плетенчук зазначив, що великі десантні кораблі РФ наразі не готуються до операції з висадки, а перевозять цивільні автівки:

"І ще один цікавий момент, що єдине застосування для цих великих військово-десантних кораблів, яке знайшла РФ в обличчі Чорноморського флоту — це застосування їх в якості паромної переправи через Керченську протоку для перевезення цивільних автівок".

В Одесі планують відкрити пляжі до оксамитового сезону. До 10 серпня Одеська, Білгород-Дністровська та Ізмаїльська районні адміністрації мають провести перевірку і надати до ОВА відповідні акти.

Очільниця пресцентру Наталя Гуменюк в коментарі щодо відкриття пляжів зазначила, що попри те, що російські кораблі знаходяться досить далеко від берегів, які контролюються Україною сьогодні, абсолютно виключати імовірність висадки ворожого десанту не може ніхто.

Зеленський показав наслідки удару по Запоріжжю

"Запоріжжя. Місто щоденно потерпає від обстрілів з боку окупантів. Від удару російською ракетою по цивільній будівлі зайнялася пожежа. Станом на зараз відомо про одного загиблого. Мої співчуття. Є поранені. Всі служби на місцях. Працюють, рятують людей", — йдеться в повідомленні.

У Запоріжжі росіяни вдарили по цивільній інфраструктурі

Сьогодні, 10 серпня, близько 19:20 армія РФ завдала удару по об‘єкту цивільної інфраструктури Запорізької області. Про це сьогодні повідомив очільник ЗОВА Юрій Малашко.

Російські військові вдарили по Харківщині

Керівник ОВА Олег Синєгубов повідомив, що в селі Подоли Куп'янського району снаряд влучив у житловий будинок. Там загинула жінка, чоловік отримав поранення. Також російські військові обстріляли село Вовчанські Хутори Чугуївського району. Там поранення отримав 73-річний чоловік.

Військові РФ тричі атакували Торецьк, поранені шестеро людей

Армія РФ 10 серпня тричі обстріляла Торецьк на Донеччині, поранені та травмовані двоє чоловіків та четверо жінок, пошкоджені житлові будинки, авто, адміністративні будівлі, котельня, повідомили в Донецькій обласній прокуратурі.

За попередніми висновками, російські військові вдарили трьома авіабомбами та стріляли з мінометів.

"О 10:40 унаслідок вибуху отримав тілесні ушкодження 47-річний чоловік, який пересувався вулицею на велосипеді. Через годину місто знову обстріляли. Уламки снаряду поранили ще одного чоловіка 59 років – він перебував на вулиці біля автомобіля", — зазначили в прокуратурі.

Також, за даними відомства, о 14:15 від атаки війська РФ дістали осколкові поранення четверо жінок віком від 53 до 73 років.

"Двоє отримали тілесні ушкодження вдома, ще дві – у середмісті. Одну з постраждалих з травмою голови доставили до лікарні для надання кваліфікованої допомоги", — повідомили в прокуратурі.

Прокуратура Донеччини розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

У Запоріжжі пролунали вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.

Заступника голови Одеської ОДА Ігоря Ткачука судитимуть за хабарництво

Справу Ігоря Ткачука, другого заступника ексголови Одеської ОВА Максима Марченка, передали до суду. Його підозрюють в отриманні хабаря у розмірі 10 тисяч доларів США.

Про це повідомили в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Слідчі встановили, що в березні 2023 року посадовець разом зі своїм помічником вимагали та отримали хабар у розмірі 5000 доларів США. За ці кошти вони обіцяли вплинути на керівників комунального підприємства для прийняття рішення щодо працевлаштування.

Також в прокуратурі повідомили, що Ткачук вже разом з іншим спільником вимагали та отримали від цього ж громадянина 5000 доларів США хабаря за вплив на прийняття рішення суддів у господарській справі.

Ігоря Ткачука затримали 6 березня співробітники Служби безпеки України в Одеській області. Йому інкримінують ч. 2 ст. 28 та ч. 3 ст. 369-2 КК України.

Севастопольську бригаду, яка базується в Луцьку, перейменували

204-та Севастопольська бригада тактичної авіації імені Олександра Покришкіна, яка дислокується в місті Луцьку, отримала нову назву. Відповідний указ президента опублікували на офіційному сайті.

З найменування бригади вилучили ім'я та прізвище радянського льотчика Олександра Покришкіна. Указ набрав чинності з дня його опублікування — 4 серпня 2023-го.

В Одесі наразі готові до відкриття три пляжі — ОВА

В Одесі наразі готовими до відкриття є три пляжі. Однак, за відповідної підготовки, зон для відпочинку можуть відкрити більше. Про це в ефірі "Суспільне. Спротив" повідомив заступник голови Одеської ОВА Дмитро Радулов.

За його словами, наразі йдеться про відкриття лише тих пляжів, які не заміновані та будуть відповідно обладнані.

"Станом на зараз мова йде про можливе відкриття трьох пляжів з відповідним укриттям. Робота на зараз ще триває, це не прийняте рішення. Це те, що найближчим часом буде готове до відкриття", — зазначив чиновник.

Надалі, за словами Дмитра Радулова, пляжі також відкриватимуться у залежності від готовності. Також, за його інформацією, наразі опрацьовується питання відкриття одного пляжу у місті Чорноморськ.

На Хмельниччині через війну пошкоджено шість об'єктів культурної спадщини — МКІП

У період із 24 лютого 2022 року по 25 липня 2023 року на Хмельниччині пошкоджено шість об'єктів культурної спадщини внаслідок повномасштабного вторгнення Росії на територію України, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

За інформацією міністерства, один об'єкт розташований у Шепетівському районі, п'ять — у Хмельницькому. Серед них — три пам'ятки місцевого значення, а також три щойно виявлені об’єкти культурної спадщини.

Як розповіла Суспільному директорка департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОВА Інна Михайлова, дані об'єкти мають незначні пошкодження. У їхньому переліку:

  • будівля музею у Шепетівці;
  • палац у селі Водички;
  • палац у селищі Чорний Острів;

Щойно виявлені обʼєкти:

  • будівля банку (художній музей) міста Хмельницький;
  • будівля філармонії міста Хмельницький;
  • пожежне депо (кінотеатр "Планета") міста Хмельницький тощо.

Усього станом на серпень через російську агресію в Україні постраждали 763 об’єкти культурної спадщини, додали у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Поблизу окупованого Мелітополя майже безперервно здійснюється кремація тіл російських військових — Маляр

Поблизу тимчасово окупованого Мелітополя Запорізької області на відкритій місцевості майже безперервно здійснюється кремація тіл російських військовослужбовців, які окупанти привозять на вантажних автомобілях. Місцеві мешканці відчувають характерний їдкий дим вже тривалий час.

Про це сьогодні, 10 серпня, повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

"Командування російських військ намагається приховати реальні втрати особового складу та здійснює поховання на тимчасово окупованих територіях, не транспортуючи рештки до Росії" — йдеться у дописі.

Окупанти розпочали будівництво на території "Херсонеса Таврійського"

На території "Херсонеса Таврійського" в Севастополі, де зараз окупаційна влада зводить цілу низку об'єктів, серед іншого побудують амфітеатр у псевдоісторичному стилі.

Про це повідомляє Спілка археологів України.

Зазначається, що будівництво здійснюють підлеглі Військово-будівельного комплексу Міноборони РФ.

"Вони продовжують будівельні роботи зі створення так званого історико-археологічного парку "Херсонес Таврійський" та руйнуванню культурного та археологічного ландшафту", — йдеться у повідомленні.

Естонія передає Україні партію стрілецької зброї та боєприпасів

Уряд Естонії на засіданні Кабміну підтримав пропозицію міністра оборони Ханно Певкура та ухвалив відправити в Україну 150 одиниць стрілецької зброї та боєприпасів до неї.

Про це повідомили у Міністерстві оборони Естонії у четвер, 10 серпня.

"Україну необхідно підтримати проти тривалої агресії Російської Федерації. Ми знову знайшли спосіб, як Естонія може простягнути руку допомоги", – сказав міністр оборони Ханно Певкур.

Він додав, що Російська Федерація не повинна отримати вигоди від своєї агресії. Для цього союзники України мають пришвидшити надання військової допомоги, а також покращити можливості власного оборонно-промислового комплексу.

Прокуратура АРК підозрює 96 осіб із Криму в колабораційній діяльності

За фактом вчинення колабораційної діяльності прокуратура АР Крим та м. Севастополя повідомила про підозри 96 особам з Криму, які співпрацюють з РФ, повідомляє пресслужба відомства.

"На розгляд суду скеровано 48 обвинувальних актів. Загалом з березня 2022 року, коли стаття 111-1 КК України (колабораційна діяльність) набрала чинності, органи правопорядку автономії відкрили 184 кримінальних проваджень за вказаною статтею", — йдеться у повідомленні.

За даними правоохоронців, серед підозрюваних та обвинувачених – окупаційні кримські топ посадовці та чиновники різного рівня, правоохоронці, судді, а також підприємці, які пішли на співпрацю з окупантами та надають свої послуги в рамках оборонного замовлення РФ.

При цьому під час розслідування прокуратура враховує обставини скоєння злочину, наявність наміру, суспільну небезпеку та масштаби заподіяної шкоди. До кожного факту прокурори підходять індивідуально, йдеться у повідомленні.

"У пріоритеті ті, хто добровільно співпрацює з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією, силовими структурами тощо", – наголосили у відомстві.

На Рівненщині документують наслідки нічної атаки на нафтобазу

СБУ розпочала кримінальне провадження за фактом обстрілу нафтобази на Рівненщині. За попередніми даними, російські війська застосували безпілотники іранського виробництва "Shahed-136", які Росія називає "Герань-2". Нафтобаза знищена, загиблих і травмованих немає.

У Куп'янському районі на Харківщині оголосили обов'язкову евакуацію

З 53 населених пунктів Куп'янського району на Харківщині оголосили обов'язкову евакуацію, повідомила Куп'янська міська військова адміністрація 10 серпня. Евакуацію проводитимуть з Дворічанської, Петропавлівської та частково з Кіндрашівської, Курилівської і Куп'янської громад.

Керівник Куп'янської МВА Андрій Беседін сказав Суспільне Харків, що люди, які відмовлятимуться від евакуації, мусять написати про це офіційний лист-відмову. За його словами, робота з кожним місцевим жителем вже почалась: "Зараз будемо намагатися якомога більше людей вивезти, вмовити тих, які живуть ближче до лінії фронту, там дуже небезпечно".

За даними Беседіна, станом на 10 серпня у Куп'янській громаді живуть близько 12 тисяч людей, серед них — майже 600 дітей. До вторгнення у громаді жили 57 тисяч людей.

В Україні оголосили коридори для торговельних суден з портів Одещини

Військово-морські сили ЗСУ оголосили тимчасові коридори для торговельних суден, що йдуть між портами Чорноморська, Одеси та Южного. Вказані маршрути першочергово використовуватимуться для виходу цивільних суден, що перебувають в цих портах з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Раніше Україна вже пропонувала ці маршрути у зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада Міжнародної морської організації визнала право України на вільне торговельне судноплавство, яке гарантовано міжнародним морським правом. До проходу маршрутами допускатимуть судна, власники або капітани яких офіційно підтверджують готовність до плавання в таких умовах. У ВМС попереджають про військову загрозу з боку РФ та мінну небезпеку протягом усіх маршрутів.

РФ обстріляла Білозерку на Херсонщині, коли люди отримували гуманітарну допомогу

Російські війська з артилерії обстріляли Білозерку на Херсонщині. Під обстріл потрапили місцеві жителі, які в цей час отримували гуманітарну допомогу. Шестеро людей госпіталізовані з пораненнями, одна людина — у важкому стані, повідомив голова Херсонської ОВА Прокудін.

Верховна Рада закликала світ не визнавати російські «вибори» на тимчасово окупованих територіях

Верховна Рада 9 серпня звернулась до парламентів та урядів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей щодо намірів Росії провести незаконні вибори на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Постанову підтримали 287 народних депутатів.

Внаслідок атаки РФ по Гуляйполю травмована родина – ЗОВА

Протягом минулої доби, 9 серпня, російські військові обстріляли 21 населений пункт Запорізької області. Внаслідок обстрілу поранена ціла родина — двоє жінок та двоє чоловіків дістали травми.

Про це сьогодні, 10 серпня, повідомили в Запорізькій ОВА з посиланням на інформацію Національної поліції.

Жінки 55 та 66 років й чоловіки 39 та 68 років були травмовані внаслідок удару по Гуляйполю Запорізької області. Родину було оперативно доставлено до обласного центру в лікарню.

Загалом армія РФ 82 рази обстріляла міста та села Запорізької області:

  • 4 авіаційних ударів завдала по території Оріхова та Малої Токмачки;
  • з РСЗВ 4 рази атакувала Гуляйполе, Залізничне, Ольгівське та Левадне;
  • застосовувала 4 БПЛА по Гуляйполю, Малинівці, Ольгівському та Новодарівці;
  • 2 ракетні удари завдала по території Запоріжжя та Підгірного;
  • 68 разів з артилерії обстріляла територію Гуляйполя, Оріхова, Залізничного, Новоандріївки, Новодарівки, Левадного, Білогір'я, Червоного, Степногірська, Степового, Плавнів, Малих Щербаків, П'ятихаток, Лобкового та Кам'янського.

"Надійшло 54 повідомлень про руйнування житлових будинків, господарчих споруд, сільськогосподарської техніки та об’єктів соціальної інфраструктури", — зазначили в адміністрації.

РФ обстріляла Кіндрашівку поблизу Куп'янська: двоє людей поранені

В ніч на 10 серпня російська армія завдала ударів по Кіндрашівці, що розташована поблизу Куп'янська на Харківщині. Двоє людей поранені, йдеться у зведенні керівника обладміністрації Олега Синєгубова.

За його даними, поранень зазнали 41-річний чоловік та 39-річна жінка.

Поранених у стані середньої тяжкості ушпиталили, у них вибухові травми та різані рани, уточнила Суспільне Харків речниця начальника ОВА Олена Шаповал. Тип озброєння, з якого обстріляли Кіндрашівку, встановлюється.

Також під ударом РФ вночі та вранці 10 серпня був Куп'янськ: росіяни скинули на місто авіаційну бомбу ФАБ-250.

Повітряна атака Хмельниччини уночі: що відомо

Сьогодні уночі, 10 серпня, у Хмельницькій області двічі лунав сигнал повітряної тривоги. Під час нього жителі регіону могли чути звуки вибухів.

Про це написав вранці перший заступник Хмельницької ОВА Сергій Тюрін на сторінці у Facebook. За його інформацією на Хмельниччині працювали сили протиповітряної оборони.

"Сьогодні вночі, під час повітряної тривоги, Хмельниччина знову була під прицілом росіян. Було чути вибухи в області. Це працювали сили ППО. Вкотре дякую їм за якісну роботу! Слава ЗСУ! Слава Україні!", — йдеться у дописі.

Водночас інформацію про потерпілих чи руйнування в ОВА не повідомляють.

Сили ППО знищили 7 з 10 дронів, якими РФ атакувала Україну

У ніч на 10 серпня 2023 року війська РФ завдали удару іранськими безпілотниками із північно-східного напрямку з району Курська. Про це повідомили у Повітряних силах.

"Атака тривала з 23.00 по 4.00. Усього російські окупанти застосували 10 ударних БпЛА Shahed-136/131", — йдеться у повідомленні.

Сили ППО знищили сім безпілотників: "Застосовано зенітні керовані ракети та стрілецьку зброю підрозділів безпосереднього прикриття".

За минулу добу авіація Повітряних Сил ЗС України здійснила понад 40 літаковильотів, 20 із них – на вогневе ураження об’єктів військ РФ, районів зосередження техніки та особового складу.

Росія атакувала Київщину дронами: влучань немає

Вночі 10 серпня Росія атакувала Київську область дронами. Повітряна тривога тривала понад 3 години. В області працювала ППО, повідомив голова КОВА Руслан Кравченко.

"Фактів влучань не зафіксовано, постраждалі відсутні.️ За попередньою інформацією, падіння уламків також немає. Оперативні групи продовжують роботу з виявлення можливих пошкоджень", — зазначив він.

Армія РФ 65 разів обстріляла Херсонську область, є поранені

Упродовж доби 9 серпня армія РФ 65 разів обстріляла Херсонську область. Випустила 335 снарядів по області та 16 — по місту.

Про це йдеться в Telegram голови Херсонської ОВА Олександра Прокудіна.

За даними голови ОВА, били по житлових кварталах, території дитячого садка, складів комунального підприємства, гаражні приміщення амбулаторії та лінії електропередач у Херсонському районі.

"Російські снаряди також влучили по території лікарні у Бериславському районі. Дві людини були поранені", — йдеться в повідомленні.

Зросла кількість загиблих та травмованих внаслідок ракетного удару по Запоріжжю. Серед травмованих 11-місячна дитина

Кількість жертв від ракетного удару армії РФ по житловому району Запоріжжя, здійсненого 9 серпня, збільшилась до трьох людей. У лікарні від отриманих травм померла 21-річна жінка. Кількість травмованих людей зросла до дев'яти, серед них — 11-місячна дитина.

Про це сьогодні, 10 серпня, Суспільному повідомила начальниця відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області Юлія Баришева.

"На ранок маємо трьох загиблих, двоє людей загинули на місці. Ще одна жінка 21 року померла в лікарні від травм, несумісних з життям".

Збільшилася за словами Юлії Баришевої і кількість травмованих, станом на ранок – 9 осіб. За уточненими даними, серед травмованих 11-місячна дитина, повідомив очільник Запорізької ОВА Юрій Малашко.

Генштаб назвав втрати військ РФ за добу

Станом на ранок 10 серпня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 252 200 військовослужбовців.

Про це йдеться у повідомленні Генштабу Збройних сил України.

За добу російське військо втратило 580 солдатів.

З техніки росіяни втратили:

  • танків ‒ 4278 (+16) од,
  • бойових броньованих машин ‒ 8303 (+13) од,
  • артилерійських систем – 5028 (+15) од,
  • РСЗВ – 711 (+0) од,
  • засоби ППО ‒ 469 (+0) од,
  • літаків – 315 (+0) од,
  • гелікоптерів – 313 (+1) од,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 4179 (+4),
  • крилаті ракети ‒ 1377 (+0),
  • кораблі /катери ‒ 18 (+0) од,
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 7495 (+16) од,
  • спеціальна техніка ‒ 746 (+4).

Дані уточнюються.

Війська РФ з артилерії обстрілювали дві громади Миколаївщини

Вдень дев'ятого серпня російські війська завдали ударів по Очаківській громаді, а вночі — по Куцурубській. Поранених немає, повідомляє Миколаївська обласна військова адміністрація.

Війська Російської Федерації о 10:38 з артилерії обстріляли акваторію Очаківської громади. Ніхто не травмувався.

О 22:10 російські військові завдали удар по відкритій території населеного пункту Куцурубської громади. Тут також ніхто не постраждав.

За інформацією Миколаївської ОВА, у місті Миколаїв, Первомайському, Вознесенському та Баштанському районах день та ніч минули без обстрілів.

РФ вдарила авіабомбою по Куп'янську на Харківщині: пошкоджена міська рада

Куп'янськ Харківської області у ніч на 10 серпня опинився під ударами російської армії.Близько опівночі РФ скинула на місто авіаційну бомбу ФАБ-250, йдеться у зведенні керівника обладміністрації Олега Синєгубова.

Внаслідок авіаудару по Куп'янську пошкоджена будівля міської ради.

У коментарі Суспільне Харків керівник Куп'янської МВА Андрій Беседін сказав, що російська бомба влучила поблизу будівлі міської ради — повилітали усі вікна, двері, пошкоджений вхід, сходи.

Близько 07:30 росіяни завдали повторного удару. За словами Беседіна, попередньо ранкові удари РФ завдавала з артилерії, била по гаражах у центрі міста.

"Всі служби працюють. На зараз є пошкодження п'ятиповерхівки й двох гаражів. Там теж вибиті вікна, розбиті балкони. Обстріли зараз справді збільшились. Це можна схарактеризувати здебільшого як терористичний акт, який здійснює країна-агресор, воюючи з мирним населенням, цивільною інфраструктурою, з критичною. Ніяких військових об'єктів немає поруч і не було ніколи, тому це свідомий геноцид, терор мирного населення", — сказав Беседін.

Він уточнив, що 9 серпня ухвалили рішення про обов'язкову евакуацію населення Куп'янської громади.

"Це не примусова, а саме обов'язкова евакуація — люди можуть відмовитися від неї офіційно, якщо це буде вже примусова евакуація, то тоді там вже механізму відмови немає. Якщо люди відмовлятимуться, вони мають офіційно написати лист-відмову, це не просто на словах, це робота з кожним. І вчора ця робота вже почалася. Зараз будемо намагатися якомога більше людей вивезти, вмовити тих, які живуть ближче до лінії фронту, там дуже небезпечно", — каже Андрій Беседін.

За його словами, на 10 серпня у Куп'янській громаді живуть близько 12 тис. людей, серед них — майже 600 дітей. До вторгнення у громаді жили 57 тис. людей.

У двох селах на Харківщині сталися пожежі після обстрілів РФ. На одну з них ДСНС не змогла дістатися

Протягом 9 серпня армія РФ спричинила обстрілами щонайменше дві пожежі у Борівській громаді на Харківщині, яка розташована на кордоні з Луганщиною.

Пожежі сталися у селах Першотравневе та Чернещина, повідомила пресслужба ДСНС Харківщини.

Дістатися до Чернещини, щоб загасити вогонь, що близько 19:25 охопив житловий будинок і господарчу споруду, рятувальники не змогли: "Ворог не припиняв завдавати артилерійських ударів".

Пожежу у Першотравневому рятувальники загасили за понад годину: снаряд РФ влучив у приватний будинок, він спалахнув. Площа пожежі склала 56 кв. м, повідомили у пресслужбі.

ЗАЕС втратила живлення з основної високовольтної лінії 750 кВ — Енергоатом

Тимчасово окупована Запорізька атомна електростанція вночі 10 серпня втратила живлення з основної зовнішньої лінії електропередачі напругою 750 кВ, повідомили у пресслужбі ДП "НАЕК "Енергоатом".

Після цього ЗАЕС довелося переключити на єдину доступну резервну лінію 330 кВ, відключення якої загрожує втратою зовнішнього живлення (блекаут).

"У разі цього сценарію головну загрозу ядерній та радіаційній безпеці несе перебування 4-го енергоблока ЗАЕС у стані "гарячий зупин", який окупанти використовують із порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора (Держатомрегулювання)", — йдеться у повідомленні.

Як зазначив т.в.о. виконавчого директора "Енергоатому" Тарас Ткач, за повної втрати зовнішнього живлення відключаться головні циркуляційні насоси станції – і енергоблок перейде в режим "природної циркуляції".

"В цьому випадку необхідно терміново "розхолодити" його за умов відсутності охолоджувальних насосів", — сказав він.

В "Енергоатомі" зазначили, що такий режим тяжкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом, і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблока.

За минулу добу на Донеччині загинуло троє людей

Протягом 9 серпня росіяни вбили 3 жителів Донеччини: 2 у Зарічному і 1 у Часовому Яру, ще 4 людини в області за добу дістали поранення.

Про це повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

"Крім того, вдалося встановити інформацію щодо ще 6 поранених внаслідок удару по Покровську 7 серпня", — зазначив Кириленко.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну на Донеччині загинуло 1654 людини, поранення отримали 3985 людей. Точну кількість загиблих та поранених у Волновасі та Маріуполі встановити неможливо.

Окупанти на півдні України використовують цивільні лікарні для лікування поранених – ЦНС

Через велику кількість поранених росіяни використовують цивільні медичні заклади на окупованому півдні України для надання медичної допомоги пораненим військовим армії РФ, повідомили у Центрі національного спротиву.

"Поранені окупанти перебувають у центральних районних лікарнях до повного або часткового одужання, після чого їх переводять у медустанови в окупованому Криму або на територію РФ", — йдеться у повідомленні.

За інформацією ЦНС, у лікарнях, де лікуються поранені росіяни, цивільному населенню майже не надають послуги.

"Окупанти дозволяють обслуговувати обмежену кількість мешканців, щоби використовувати їх як прикриття", – йдеться у повідомленні.

Військові РФ вдарили по трьох громадах на Дніпропетровщині: пошкоджені будинки та газопровід

У ніч на 10 серпня військові РФ обстріляли громади Нікопольського району Дніпропетровщини, повідомив начальник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

За його словами, з важкої артилерії вдарили по Мирівській, Марганецькій та Червоногригорівській громадах.

"Пошкоджені 6 приватних будинків, гараж та авто. Побитий газопровід. Люди не постраждали. Рятувальники продовжують обстеження територій. Уточнюють наслідки атак", — зазначив він.

"Вагнер" може повернутись до РФ, бо Лукашенко відмовився їх фінансувати — ISW

Передислоковані до Білорусі найманці ПВК "Вагнер" можуть повернутися до Росії через те, що Олександр Лукашенко відмовився фінансувати ПВК "Вагнер", коли виявив, що Росія не буде платити за розміщення "вагнерівців" у Білорусі.

Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

За словами аналітиків, припущення про вихід групи "Вагнера" з Білорусі свідчать про те, що аспекти угоди між президентом Росії Володимиром Путіним і засновником ПВК Євгеном Пригожиним після заколоту 24 червня розвалилися.

"Російське інсайдерське джерело стверджувало 8 серпня, що ПВК "Вагнер" проводить перший етап виведення з Білорусі шляхом перевезення автобусами груп у 500-600 осіб з Білорусі до Краснодарського краю, Воронезької та Ростовської областей, а другий етап розпочнеться після 13 серпня", — зазначили в ISW.

В інституті зазначили, що на думку джерел, "вагнерівці" можуть залишити Білорусь через те, що "президент Олександр Лукашенко відмовився фінансувати ПВК "Вагнер", коли виявив, що Росія не буде платити за розміщення ПВК "Вагнер", як він, очевидно, очікував". При цьому невелика група інструкторів "Вагнера" залишиться в Білорусі для навчання білоруських сил.

Проте, як зазначили аналітики, в ISW не спостерігали візуальних доказів того, що "вагнерівці" рухаються з Білорусі.

"Твердження про те, що "вагнерівці" переміщуються з Білорусі назад до Росії, згадки командування "Вагнера" про нові накази та заяви про майбутню "активізацію" ПВК наприкінці серпня, ймовірно, свідчать про те, що аспекти угоди, яка дозволяла "Вагнеру" переїхати до Білорусі та продовжити діяльність там і в Африці, розвалилися", — зазначили в ISW.

Війська РФ атакували нафтобазу на Рівненщині – ОВА

Вночі 10 серпня війська РФ здійснили масовану атаку безпілотниками на Рівненську область, у Дубенському районі ворог поцілив у нафтобазу, повідомив голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.

"Вночі Рівненщина зазнала масованої атаки безпілотниками. На жаль, зруйнована нафтобаза на Дубенщині. Жертв немає", — написав він у Телеграм. За словами Коваля, на місці події працюють 45 рятувальників та 14 одиниць техніки, залучений пожежний потяг. Також працюють слідчі органи.

"Хімічний та радіаційний фон в нормі. Евакуація населення застосовуватися не буде", — додав голова ОВА.

Генштаб: протягом минулої доби відбулось 30 бойових зіткнень

Генштаб у ранковому зведенні повідомив, що минулої доби між ЗСУ та російськими окупантами відбулося 30 бойових зіткнень.

До того ж учора росіяни завдали 3 ракетних та 50 авіаційних ударів, здійснили 59 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціям ЗСУ та населеним пунктам.

У тимчасово окупованому Криму пролунали вибухи: що відомо

У ніч проти 10 серпня, 11 українських безпілотників намагалися атакувати анексований Севастополь, проте були нейтралізовані. Про це повідомляє Міноборони Росії.

"Поблизу міста Севастополь черговими засобами ППО були вражені 2 БПЛА, ще 9 пригнічені засобами радіоелектронної боротьби і, не досягнувши мети, зазнали аварії в акваторії Чорного моря", – йдеться у повідомленні.

Там додали, що постраждалих та руйнувань немає.

Собянін: два безплотники, які летіли на Москву — збили

Два ударні безпілотники, що летіли у бік Москви, збили сили ППО близько 04:00 мск. Про це повідомив міський голова російської столиці Сергій Собянін.

"Вночі, близько четвертої години ранку, ППО збило два ударні БПЛА, що летіли у бік міста. Один у Калузької області, інший у районі ЦКАД", — написав він у своєму Telegeram.

У Домодєдово в РФ пролунали вибухи: горить 1200 кв. метрів

У Костянтиновому (міський округ Домодєдово) у Підмосков'ї — пожежа на площі щонайменше 1 тис. квадратних метрів. Про це повідомляє прокремлівське видання РИА Новости з посиланням на ГУ МНС Росії регіону.

За офіційною інформацією відомства — горить автосервіс Тим часом Тelegram-канал ASTRA навів слова очевидців, які стверджували, що чули звуки двох вибухів, після чого сталося загоряння. Telegram-канал SHOT процитував місцевих жителів, які запевняли, що "вибухнули балони з газом".

Зазначається, що Міжнародний аеропорт "Домодєдово" знаходиться приблизно за 10 км від місця пожежі.

Відбій тривоги в Києві та низці областях.

Київ та низка областей — повітряна тривога.

Відбій повітряної тривоги в Київській області.

NASA оголосила про відправлення людей на Місяць. Росія та Індія — власні місії на супутник

Американці Рід Вайзман, Крістіна Кох і Віктор Гловер, а також канадієць Джеремі Генсен мають здійснити політ навколо супутника Землі наприкінці 2024 року та полетіти на Місяць у межах проекту "Артеміда 2". Про це пише Голос Америки.

У Національній космічній агенції США планують, що люди зможуть висадитись на поверхні Місяця у 2025 році, однак дату можуть перенести через проблеми із космічним кораблем SpaceX Starship, адже перший випробувальний політ космічного корабля завершився вибухом через кілька хвилин після старту.

Тим часом російська компанія "Роскосмос" повідомила, що 11 серпня відправить безпілотний апарат космічної станції "Луна-25" на Місця 11 серпня. Він досліджуватиме ґрунт і шукатиме воду на супутнику. Запуск російської місії спочатку був запланований на жовтень 2021 року.

14 липня Індійське космічне агентство запустило свою ракету, яка спробує посадити роботизований марсохід на південний полюс Місяця. Зараз космічний апарат місії "Чандраяан-3" (Chandrayaan-3) кружляє навколо Місяця й має здійснити посадку 23 серпня, у той самий день, коли, як заплановано, туди має висадитись російський апарат. У Роскосмосі сказали, що місії не стануть на заваді одна одній, адже мають різні точки запланованої посадки.

Канада запровадила додаткові санкції проти Білорусі

Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі оголосила про новий пакет санкцій проти Білорусі у треті роковини протестів в країні, викликані режимом самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Про це йдеться на сайті МЗС Канади.

Санкції запровадили проти 9 осіб та 7 організацій відповідно до Закону "Про спеціальні економічні заходи". Їх ввели у відповідь на триваючі грубі та систематичні порушення прав людини, що відбуваються в Білорусі. Вони також спрямовані проти осіб, причетних до постійних порушень Росією суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема через Білорусь та за її підтримки.

Серед санкцій – урядовці, судді та соратники режиму Лукашенка, включно з головою білоруського державного телебачення Івана Михайловича Ейсманта. Санкції стосуються також Міністерства оборони Білорусі, Внутрішніх військ МВС Білорусі, а також військових виробничих і технологічних компаній.

Politico: Байден збирається оголосити про подальшу допомогу Україні

Очікується, що сьогодні, 10 серпня, адміністрація Байдена оприлюднить своє звернення щодо мільярдів доларів додаткових коштів, призначених для зброї та інших форм допомоги Україні. Про це повідомляє Politico з посиланнями на власні джерела.

Заклик збільшити фінансування для допомоги Україні під час її контрнаступу, безсумнівно, посилить і без того напружену боротьбу щодо державного фінансування США. Тамтешні консерватори скептично ставляться до отримання додаткових пакетів допомоги без повного звіту про те, як розподілялася попередня допомога.

Країни Балтії та Польща пригрозили режиму Лукашенка новими санкціями

Глави МЗС Естонії, Латвії, Литви та Польщі пригрозили режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка новими санкціями за його репресії та порушення міжнародного права. Про це йдеться на сторінці Міністерства закордонних справ Польщі.

Посадовці зазначили, що захоплення влади незаконним режимом призвело до масових внутрішніх репресій, співучасті у воєнних злочинах, різкого послаблення суверенітету та дестабілізації в Білорусі.

Також згадується й про участь Білорусі у війні Росії проти України. Надання її території для обстрілу мирних українських міст, а також Республіка звинувачується у допомозі РФ для депортації українських дітей.

"В умовах продовження репресій, порушень міжнародного права, продовження інструменталізації міграції та інших злочинів ми продовжуватимемо політику ізоляції злочинно-незаконного режиму Лукашенка та посилення адресних і секторальних санкцій, запроваджених Європейським Союзом", — йдеться у заяві.

Київ — повітряна тривога.

На початок