"Ключовий фактор — успіхи на фронті": дипломат пояснив, від чого залежить подальша підтримка України

"Ключовий фактор — успіхи на фронті": дипломат пояснив, від чого залежить подальша підтримка України

"Ключовий фактор — успіхи на фронті": дипломат пояснив, від чого залежить подальша підтримка України
Фото: УНІАН

Подальша військова підтримка України з боку західних союзників насамперед залежатиме від того, наскільки значних успіхів Сили оборони досягатимуть на фронті.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному заявив Валерій Чалий, посол України в США у 2015-2019 роках, голова правління Українського кризового медіацентру.

"Це вже очікувані слова з обох сторін (заява Байдена про нову допомогу — ред.), тому що стратегічне партнерство Україна – США вже підтверджено на практиці. Нова фраза, яка прозвучала від Джо Байдена, на додаток до постійної фрази "будемо допомагати Україні стільки, скільки потрібно", — "ми нікуди не підемо", — зазначив він.

Такі заяви свідчать про те, що Сполучені Штати домагатимуться миру на українських умовах, вважає дипломат.

"Тобто це відповідь не тільки Росії, а й іншим країнам, які хотіли би швидкого перемир’я. А тут мовиться про справедливий мир. І підтримка зараз була не просто заявлена, а черговий здається, 38-й пакет військової допомоги, оголошено", — підкреслив Чалий.

За його словами, тепер не лише в США, але й в інших країнах після європейсько-східноазійського турне президента України кількість скептиків щодо України буде меншою. При цьому велике значення має й рішення щодо "коаліції винищувачів" для України.

"F-16 або інші літаки будуть дуже допоміжні, але нам їх треба хоча б три ескадрильї — це по 12 або 18 за натовськими стандартами. Вони мають свої системи РЛС, вони можуть "закрити небо". Як колись ми казали — "закрийте небо", і нам казали, що це фактично неможливо", — зауважив експосол.

Він відзначив, що Україна продовжує отримувати допомогу від Заходу в тому числі завдяки значній політичній підтримці сусідніх країн.

"Маємо (підтримку — ред.), завдяки тим країнам, які пробивали цю стіну, треба не забути і наших сусідів — словаків, поляків, балтійців. І те, що надали нам МіГи, Су того періоду — це вже нам допомогло. А зараз, сподіваюся, буде новий етап. Ключовий фактор — це наші успіхи на фронті", — підкреслив Чалий.

При цьому дипломат вважає, що Україні слід інтенсивніше працювати з такими країнами, як Бразилія, Індія та ПАР.

"Хоча не все так зразу вийде, але Індія вже певні аспекти змінює. Треба, щоб посол був уже призначений, що зробили, нарешті, по Китаю. Треба працювати. Але наше коло друзів дуже велике. 50+ країн Рамштайн — скоро буде наступна зустріч — ті, що у військово-технічному плані нам допомагають. В ООН — ті, що проголосували проти російської агресії. Насправді Росія ізольована у цьому плані. І, якби Китай пішов ближче до збалансованої позиції, вважаю, вона поки не збалансована, від російської, то тоді б ми мали зовсім інший ландшафт", — вважає Валерій Чалий.

Вибір редакції

На початок