Данілов — про ситуацію на кордоні з Білоруссю: "Перебуває під контролем"

Данілов — про ситуацію на кордоні з Білоруссю: "Перебуває під контролем"

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. Фото: УНІАН
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. Фото: УНІАН

Ситуація на кордоні з Білоруссю залишається контрольованою. Українські військові готові дати відсіч у разі виникнення загрози.

Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов у ефірі національного телемарафону "Єдині новини".

За його словами, відповідне питання перебуває на порядку денному майже кожного засідання Ставки верховного головнокомандувача.

"Генерал [Сергій] Дейнеко (Глава ДПСУ — Ред.), який безпосередньо відповідає за кордон, має доповіді з цього питання. Ситуація перебуває на контролі", — зазначив Данілов.

Секретар РНБО також вказав, що якби у Росії не відхрещувалися від ПВК "Вагнер", це — один із проєктів, який є у країни-агресора.

Він запевнив, що у разі виникнення будь-якого загострення українські військові та прикордонники готові дати відсіч.

Відповідаючи на питання щодо провокацій на литовському кордоні, Данілов підкреслив: "Раніше було велике тренування — коли на територію Білорусі була завезена велика кількість громадян інших країн, що пробивалися через кордон. Тоді намацувалися слабкі місця на кордонах Польщі та Литви. І я більш ніж впевнений, що наші польські й литовські друзі дадуть відсіч цим провокаціям, які на сьогодні готує саме РФ".

Що відомо про ПВК "Вагнер" у Білорусі

Після невдалого заколоту 23-24 червня 2023 року між Пригожиним та невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком була домовленість про переміщення "вагнерівців" на територію РБ.

Речник ДПСУ Андрій Демченко вказав, що ПВК "Вагнер" у Білорусі можуть використати для провокацій. Лукашенко заявляв, що найманці хочуть на "екскурсію до Варшави та Жешува".

Президент Польщі Анджей Дуда вказав, що група досвідчених у боях і добре навчених солдатів, як от найманці "Вагнера", що нараховує можливо кілька тисяч, завжди становить потенційну небезпеку.

На початок