Центр реабілітаційної медицини у Полтаві: скільки пацієнтів прийняли

Центр реабілітаційної медицини у Полтаві: скільки пацієнтів прийняли

Центр реабілітаційної медицини у Полтаві
Суспільне Полтава

У Полтавській обласній лікарні вісім місяців працює центр реабілітаційної медицини. У ньому відновлюють пацієнтів після травм опорно-рухової та нервової систем, розповіла Суспільному завідувачка центру Ірина Пчелінцева. За її словами, реабілітують у закладі цивільних та військових.

Валерій Василенко у центрі реабілітаційної медицини, який діє на базі обласної лікарні, перебуває другий тиждень. За два дні його мають виписати.

"Я два місяці тому захворів, не міг ставати на ліву ногу і, дякуючи цим вправам, які зі мною проводять, мені набагато легше стало, я почав ходити, а то я не ходив узагалі. Зараз себе почуваю чудово", — говорить пацієнт центру реабілітаційної медицини Валерій Василенко.

Центр реабілітаційної медицини у Полтаві: які тренажери
Тренажери для реабілітації. Суспільне Полтава

"Цей апарат називається вертикалізатор-балансир. Він допомагає хворому розвивати баланс, який необхідний при ходьбі. Цей апарат, ці вправи допомагають не боятися навантажувати нижню кінцівку та відпрацьовувати техніку ходьби", — каже фізичний терапевт центру реабілітаційної медицини Роман Литвинов.

Коли розпочав роботу центр реабілітаційної медицини

Центр приймає пацієнтів від початку року, каже його завідувачка.

"Наше відділення відкрите з 2 січня 2023-го року. Воно розраховане на 30 ліжок. Пацієнти перебувають у нас постійно на лікуванні. Це і цивільні, і військові. Приймаємо пацієнтів із захворюваннями та травмами опорно-рухової та нервової систем", — розповідає завідувачка центру реабілітаційної медицини Ірина Пчелінцева.

Моторика рук: як відновити
Тренажер для відновлення моторики руки. Суспільне Полтава

За її словами, за увесь час реабілітацію пройшли понад 400 пацієнтів. П’ять днів у центрі перебуває Наталія Ночовна. Жінка відновлює дрібну моторику руки після інсульту.

"Інсульт був обширний і пріоритет ставили на те, щоб навчитися ходити. Але останнім часом дрібна моторика малими кроками покращується. Для жінки відсутність дрібної моторики, хоч і на лівій руці, це велика проблема" — пригадує пацієнтка центру реабілітаційної медицини Наталія Ночовна.

Як лікують в центрі реабілітаційної медицини

Для тренування рук або ніг у центрі також використовують пристрій мотомед.

"Якщо людина може самостійно працювати на апараті, ми їм задаємо програму, навантаження, режим, вона виконує вправи верхніми кінцівками або нижніми. Якщо у людини не працюють нижні або верхні кінцівки, апарат виконує замість неї вправи пасивно", — говорить асистентка фізтерапевта центру реабілітаційної медицини Олена Хахуза.

Мотомед для реабілітації
Пристрій для реабілітації - мотомед. Суспільне Полтава

Виконують також пасивні тренування кистей рук та пальців.

"Коли у людини не працює верхня кінцівка, задається програма і там є певні завдання. Наприклад, згинання пальців чи розгинання, лічба. Пацієнт дивиться на екран, де увімкнено відеоролик про те, що потрібно зробити. Пацієнт подумки, якщо зовсім не працює верхня кінцівка, виконує ці вправи, а апарат виконує ці згинання або розгинання замість пацієнта" — пояснює асистентка фізтерапевта центру реабілітаційної медицини Олена Хахуза.

"У нашій лікарні було фізіотерапевтичне відділення, яке займалося реабілітацією здебільшого гострою. Але потім виписувався амбулаторно і їхав у якийсь інший реабілітаційний центр, яких не було багато в Україні. Тому менша кількість пацієнтів могла отримати висококваліфіковану реабілітаційну допомогу", — каже завідувачка центру реабілітаційної медицини Ірина Пчелінцева.

Облаштували центр реабілітаційної медицини за гроші з обласного бюджету. На обладнання спрямували близько 60 мільйонів гривень, розповідала раніше завідувачка центру Ірина Пчелінцева.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок