Олег Бабич із Миргородського району загинув під час захисту України. Його поховали лише через рік, бо не могли вивезти тіло. Нині воїнові просять присвоїти звання Герой України посмертно. Про Олега Суспільному розповіла його мама Любов Бабич.
Цивільне життя та військова служба
Олег Бабич народився та проживав у селі Великий Байрак Миргородського району на Полтавщині.
"Закінчив 9 класів, навчався у Хорольському коледжі, а після коледжу вступив у Полтавську державну аграрну академію (нині аграрний університет – ред.). Навчався на технолога з переробки харчової продукції", – розповіла мама бійця.
Після навчання 2021-го року Олег Бабич пішов на строкову службу, уклав контракт із 95-ю окремою десантно-штурмовою бригадою ЗСУ, був старшим навідником.
"Він до повномасштабної війни був у зоні ООС із жовтня до лютого (2021-го та 2022-го – ред.). Стояли вони у місті Нью-Йорк на Донеччині. А тоді їх направили у Харківську область. Не дуже розповідав. Не хотів він розповідати нічого, щоб не хвилювалися", – каже Любов Бабич.
Служба під час повномасштабної війни
Від початку повномасштабної війни Олег із побратимами перебував у селі Кам’янка на Харківщині. Від 26 березня 2022-го року його вважали зниклим безвісти.
Любов Бабич повідомила:
"Їх послали на штурм Кам’янки, але звідти вони не вийшли. Вісім місяців не могли знайти тіло, а коли знайшли, по експертизі ідентифікували. Я його тільки поховала у квітні 2023-го року у рідному селі".
Олегу Бабичу було 23 роки. У нього лишилися батьки і брат.
Петиція про присвоєння звання Герой України
Аби вшанувати пам’ять воїна, на сайті президента створили петицію про те, щоб присвоїти йому посмертне звання Герой України.
"Усі рідні і побратими, які лишилися живі, друзі вирішили створити петицію, щоб була пам’ять", – каже мама бійця Любов Бабич.
Станом на 8 серпня петицію підписали понад 18,7 тисяч людей, аби її розглянули, необхідно 25 тисяч голосів. До кінця опитування лишилося 25 днів. Щоб долучитися, можна перейти за посиланням і на сайті президента:
- авторизуватися;
- підписати петицію за допомогою інтернет-банкінгу або через портал "Дія".
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: