На День Незалежності відбудеться забіг "Біжу за мову" на столичному ВДНГ

На День Незалежності відбудеться забіг "Біжу за мову" на столичному ВДНГ

Біжу за мову
Благодійний забіг у Києві. Фото: УНІАН

На День Незалежності в Києві проведуть забіг "Біжу за мову" для підтримки українців в окупації.

Про це повідомляє КМДА.

Захід організовує всеукраїнський проєкт "Єдині". Зазначається, що дорослі зможуть пробігти дистанції на 10 км, 5 км та 1 км на території ВДНГ. Водночас діти бігтимуть 500 м та 100 м. Долучитися можна також онлайн із будь-якого куточка світу.

"Мета забігу – підтримати земляків, які наразі знаходяться в окупації та не можуть спілкуватися українською під страхом смерті. А також українців на прифронтових територіях, які думають, що вчити мову вже пізно", — йдеться в повідомленні.

Стартуватимуть охочі 24 серпня о 09:00 – для дистанцій 10 км і 5 км, а з 10:00 – старт для дистанції в 1 км. Також із 10:40 розпочнуться дитячі заходи.

Як додають у КМДА, майже 100 тисяч людей вже перейшли на українську завдяки безкоштовним курсам від "Єдині". До кінця 2024 року планують допомогти 1 млн українців опанувати мову, зокрема, у прифронтових і деокупованих областях.

Що відомо про освітні курси у Києві

Амбасадором 15-го курсу проєкту "Єдині" був Олексій Суханов — журналіст, телеведучий, актор театру та кіно. Слухачам 11-го курсу перейти на українську допомагала парамедикиня з "Азовсталі" Катерина Пташка, яка навіть у полоні спілкувалася з російськими військовими та журналістами винятково українською.

У Києві з 18 серпня 2022 року у "BiblioHub" Деснянського району стартували експрес-курси з української мови. Кожен охочий може долучитися до тренінгів і розвивати навички спілкування.

Фахівці допомагають людям літнього віку опанувати основи комп’ютерної грамотності, навчають, як сплатити комунальні послуги за допомогою інтернету і користуватися додатками на смартфоні ("Дія", "Київ Цифровий", "HELSI").

У Києві також провели понад 200 тренінгів, де навчали надавати домедичну допомогу. Заняття проходили у громадських просторах VcentrіHUB Голосіївського, Шевченківського та Оболонського районів. Їх відвідали майже 6 тисяч киян.

На початок