Всеукраїнський проєкт "Єдині" відкриває реєстрацію учасників на 16-й курс для охочих перейти на українську мову. Навчання дистанційне і безоплатне. Початок — 7 серпня. Амбасадором нового курсу став олімпійський чемпіон Олег Верняєв. Про це інформує Київська міська державна адміністрація.
Проєкт "Єдині" передбачає 28 днів підтримки переходу на українську мову. Долучитись може кожен із будь-якої точки світу, зареєструвавшись на сайті. Амбасадором серпневого курсу став олімпійський чемпіон, чемпіон світу зі спортивної гімнастики, шестиразовий чемпіон Європи зі спортивної гімнастики Олег Верняєв.
"Мова на часі, це наша зброя. Я перейшов на українську, як і багато моїх знайомих, 24 лютого. Почав українською вести соцмережі, запроваджував години спілкування з друзями, споживав виключно український контент. У повсякденному спілкуванні можу робити помилки. І це – нормально. Головне, нам потрібно раз і назавжди усвідомити, що кожна наша дія, навіть малесенька, наближає нас до такої бажаної Перемоги!" – зазначив Олег Верняєв.
У навчальному плані від проекту "Єдині":
- граматичний курс української мови;
- спеціальні рекомендації від амбасадора курсу.
За 15 місяців роботи участь в освітніх курсах від команди проєкту "Єдині" взяли 98 000 людей. Розмовні клуби "Єдині" працюють у 25 містах України та за кордоном: у Любліні, Варшаві, Роттердамі, Вільнюсі, Гельсінкі, Празі та на Кіпрі. Проєкт зібрав 335 учителів, 500 волонтерів.
Що відомо про освітні курси у Києві
Амбасадором 15-го курсу проєкту "Єдині" був Олексій Суханов — журналіст, телеведучий, актор театру та кіно. Слухачам 11-го курсу перейти на українську допомагала парамедикиня з "Азовсталі" Катерина Пташка, яка навіть у полоні спілкувалася з російськими військовими та журналістами винятково українською.
У Києві з 18 серпня 2022 року у "BiblioHub" Деснянського району стартували експрес-курси з української мови. Кожен охочий може долучитися до тренінгів і розвивати навички спілкування.
Фахівці допомагають людям літнього віку опанувати основи комп’ютерної грамотності, навчають, як сплатити комунальні послуги за допомогою інтернету і користуватися додатками на смартфоні ("Дія", "Київ Цифровий", "HELSI").
У Києві також провели понад 200 тренінгів, де навчали надавати домедичну допомогу. Заняття проходили у громадських просторах VcentrіHUB Голосіївського, Шевченківського та Оболонського районів. Їх відвідали майже 6 тисяч киян.