У Німеччині поновили заклики передати Україні крилаті ракети Taurus

У Німеччині поновили заклики передати Україні крилаті ракети Taurus

Прапор Німеччини. Фото: Getty Images
Прапор Німеччини. Getty Images

Депутат Бундестагу від Вільної демократичної партії Німеччини, яка входить до керівної коаліції, Маркус Фабер закликав надати Україні крилаті ракети Taurus.

Про це повідомляє німецький телеканал NTV.

За словами політика, багато з 600 крилатих ракет, що належать Бундесверу, готові до використання.

Фабер переконаний, що далекобійні ракети стали б корисними у контрнаступі України, який нібито просувається повільніше, ніж очікували.

"Ось чому зараз був би правильний час, аби принаймні дати Taurus, щоб міг відбутися процес інтеграції", — зазначив він.

Депутат додав, що Taurus можуть допомогти перервати логістичні ланцюги армії РФ і таким чином порушити постачання боєприпасів окупантам.

Україна просить у Німеччини Taurus

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Однак глава німецького Міноборони Борис Пісторіус заявив, що ФРН поки не готова передати Україні свої крилаті ракети.

Що відомо про ракети Taurus

Taurus — німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів. Вони є аналогом британських Storm Shadow, які вже успішно використовуються українськими військовими.

Вони скидаються винищувачами та самостійно знаходять свої цілі, можуть летіти під радарами. Taurus вважаються ефективною зброєю проти захищених цілей, таких як командні бункери чи склади боєприпасів.

На початок