Rheinmetall у Німеччині навчає українців ремонтувати "Леопарди" — глава концерну

Rheinmetall у Німеччині навчає українців ремонтувати "Леопарди" — глава концерну

Штаб-квартира німецького машинобудівного та зброєбудівного концерну Rheinmetall
. Штаб-квартира німецького машинобудівного та зброєбудівного концерну Rheinmetall у Дюссельдорфі, фото: AP

Збройове підприємство Rheinmetall вже навчає українців ремонтувати бронетехніку західного зразка, зокрема танки Leopard, у Німеччині.

Про це, як інформує Reuters, заявив гендиректор концерну Армін Паппергер.

Він також розповів, що Rheinmetall планує створити в Україні ремонтний центр для військової техніки вже наприкінці літа 2023 року.

Відповідний ремонтний центр скоротить відстані, на які повинні транспортуватися танки. Однак це створює проблеми з безпекою: в оточенні президента РФ Володимира Путіна раніше пригрозили, що Москва завдасть удару по будь-якому об'єкту, який створить Rheinmetall в Україні.

У відповідь Паппергер наголосив, що від планів створення заводу в Україні не відмовляється. Ба більше, планує захистити його від атак за допомогою систем ППО власного виробництва.

Що відомо про будівництво заводу Rheinmetall в Україні

У травні "Укроборонпром" створив спільне підприємство з німецьким виробником військової техніки та зброї Rheinmetall. Воно буде займатися обслуговуванням та ремонтом танків, а у майбутньому — і їхнім виробництвом.

10 липня Паппергер розповів, що концерн протягом наступних 12 тижнів відкриє завод із виробництва бронетехніки в Україні. Там планують будувати та ремонтувати танки, а також навчати українців обслуговувати бронетехніку.

За його словами, на новому заводі будуватимуть і ремонтуватимуть бронетранспортери Rheinmetall Fuchs за ліцензією. Завод буде розташований на заході України.

Паппергер також пообіцяв, що завод буде захищений від російських атак.

На початок