"Час для ухвалення рішення ще не настав" — міністр оборони ФРН про крилаті ракети Taurus для України

"Час для ухвалення рішення ще не настав" — міністр оборони ФРН про крилаті ракети Taurus для України

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус прокоментував крилаті ракети Taurus для України
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус. AP

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, як і раніше, не готовий постачати крилаті ракети Taurus в Україну.

Про це повідомляють DW і Аussiedlerbote.

"Ми все ще вважаємо, що зараз це не є нашим головним пріоритетом. Не тільки ми не постачаємо. Наші американські союзники теж не доставляють ці крилаті ракети. Наші мають особливу дальність", — сказав Пісторіус у четвер, 3 серпня, під час відвідування 23-ї гірської бригади в Бад-Райхенхаллі у Баварії.

Як відзначає Аussiedlerbote, Пісторіус не став категорично виключати можливість постачання Німеччиною цієї зброї в майбутньому.

"Час для ухвалення рішення ще не настав", — наголосив міністр.

Він сказав, що Німеччина є лідером у галузі протиповітряної оборони, навчальної підтримки, інженерної та бронетанкової техніки.

"Це наш перший пріоритет, наша основна компетенція. Виходячи з цього, ми не бачимо наразі гострої необхідності в ухваленні рішення з іншого питання", — пояснив Пісторіус.

Як відзначає видання, Україна просить у Берліна крилаті ракети Taurus, щоб мати можливість атакувати позиції російських збройних сил далеко за лінією фронту. Ракети можуть допомогти порушити логістичні ланцюжки російської армії і тим самим зірвати постачання боєприпасів.

Уряд Німеччини не хоче цього робити, оскільки ракети можуть досягти і російської території. При цьому всередині партій "світлофора" існують різні точки зору на постачання крилатих ракет. Наприклад, експерт Вільної демократичної партії з питань оборони Маркус Фабер нещодавно висловився за поставку ракет.

Багато з 600 крилатих ракет, наявних на озброєнні бундесверу, перебувають у бойовому стані, пише видання.

Україна просить у Німеччини Taurus

Наприкінці травня 2022 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Однак глава німецького Міноборони Борис Пісторіус заявив, що ФРН поки не готова передати Україні свої крилаті ракети.

Що відомо про ракети Taurus

Taurus — німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів. Вони є аналогом британських Storm Shadow, які вже успішно використовуються українськими військовими.

Вони скидаються винищувачами та самостійно знаходять свої цілі, можуть летіти під радарами. Taurus вважаються ефективною зброєю проти захищених цілей, таких як командні бункери чи склади боєприпасів.

На початок