Клименко анонсував зміни у ДСНС. До цього п'ятьом посадовцям повідомили про підозру через аварію гелікоптера у Броварах

Клименко анонсував зміни у ДСНС. До цього п'ятьом посадовцям повідомили про підозру через аварію гелікоптера у Броварах

Клименко анонсував зміни у ДСНС. До цього п'ятьом посадовцям повідомили про підозру через аварію гелікоптера у Броварах
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко під час випуску курсантів закладів вищої освіти системи МВС у Києві, 12 квітня 2023 року, фото: УНІАН

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко заявив, що найближчим часом будуть оприлюднені результати внутрішніх перевірок у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

Клименко також анонсував зміни у діяльності ДСНС.

Раніше сьогодні, 4 серпня, Печерський райсуд Києва обрав запобіжні заходи п'ятьом посадовцям Державної служби з надзвичайних ситуацій у справі про падіння гелікоптера у Броварах, під час якого загинуло керівництво МВС.

Напередодні, 3 серпня, ДБР повідомило про підозру у порушенні правил безпеки польотів гелікоптера, що призвело до загибелі людей, і службову недбалість. За даними слідства, вони не перенесли політ делегації МВС через несприятливу погоду, гелікоптер не був призначений для здійснення таких польотів, а екіпаж не мав відповідних допусків до польотів у складних метеоумовах та необхідних сертифікатів.

Що відомо про падіння гелікоптера у Броварах 18 січня

У Броварах Київської області впав гелікоптер, унаслідок катастрофи загинуло керівництво МВС — міністр Денис Монастирський, державний секретар міністерства Юрій Лубкович та перший заступник міністра Євгеній Єнін. За останніми даними загинули 14 людей, з них одна дитина. Отримали поранення 25, з них — 11 дітей. Кабмін створив робочу групу для розслідування авіакатастрофи.

В СБУ повідомили, що розглядають кілька версій трагедії, серед яких: порушення правил польоту; технічна несправність гелікоптера; умисні дії щодо знищення транспортного засобу.

У березні в МВС повідомили, що залишаються робочими три основні версії авіакатастрофи.Йдеться про порушення правил польоту, технічна несправність гелікоптера та умисні дії щодо знищення транспортного засобу.

"Чорну скриньку", знайдену на місці падіння гелікоптера з керівництвом МВС в Броварах, розшифрували у Франції. Її матеріали передали слідству, повідомив прем'єр Денис Шмигаль.

Після авіакатастрофи у Броварах в МВС заборонили всім керівникам користуватися під час воєнного стану авіаційним транспортом – гелікоптерами та літаками.

Наприкінці липня Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що у розслідуванні причин аварії гелікоптера у Броварах зібрані всі технічні документи. Завершується проведення необхідних експертиз. Попередньо, версії про диверсію чи замах на життя державних діячів не підтвердились.

3 серпня Державне бюро розслідувань повідомило про підозру п'ятьом посадовцям ДСНС, через дії яких 18 січня в авіакатастрофі загинуло керівництво МВС.

На початок