Авіакатастрофа у Броварах: слідство перевірило версію про замах на життя керівництва МВС чи диверсію

Авіакатастрофа у Броварах: слідство перевірило версію про замах на життя керівництва МВС чи диверсію

Авіакатастрофа у Броварах: диверсія чи замах на життя державних діячів не підтвердились
Місце падіння гелікоптера в Броварах, 18 січня 2023 р. Фото: Getty Images

У розслідуванні причин аварії гелікоптера у Броварах зібрані всі технічні документи. Завершується проведення необхідних експертиз. Попередньо, версії про диверсію чи замах на життя державних діячів не підтвердились. Про це в інтерв’ю "Укрінформу" повідомив Генеральний прокурор України Андрій Костін.

Як нагадав Андрій Костін, на початку розслідування висувалися кілька версій причин падіння вертольота: замах на життя державних діячів, зокрема, диверсія, збиття гелікоптера, конфлікт на борту судна, помилка пілота, технічна несправність судна, неналежна організація планування польоту, недотримання правил польотів, складні погодні умови.

"Попередньо можу сказати, що версії, пов’язані з диверсією або посяганням на життя державних діячів, не знайшли свого підтвердження", — зазначив Генпрокурор.

За його словами, розслідування обставин авіакатастрофи ще триває. Його проводить міжвідомча слідча група у складі фахівців Державного бюро розслідувань та Служби безпеки. Офіс генпрокурора здійснює процесуальне керівництво. До роботи залучили представників виробника гелікоптера — спеціалістів компанії Airbus Helicopters. Також до справи приєдналися фахівці з Міністерства оборони, Нацполіції і Нацгвардії України.

Завдяки допомозі французьких партнерів з компанії Airbus розшифрували інформацію бортових самописців. На основі зібраних даних здійснено 3D-моделювання польоту гелікоптера, що перевозив керівництво МВС.

"Про остаточні висновки за результатами досудового розслідування ми повідомимо найближчим часом", — зазначив Андрій Костін.

Що відомо про падіння гелікоптера у Броварах 18 січня

У Броварах Київської області впав гелікоптер, унаслідок катастрофи загинуло керівництво МВС — міністр Денис Монастирський, державний секретар міністерства Юрій Лубкович та перший заступник міністра Євгеній Єнін. За останніми даними загинули 14 людей, з них одна дитина. Отримали поранення 25, з них — 11 дітей. Кабмін створив робочу групу для розслідування авіакатастрофи.

В СБУ повідомили, що розглядають кілька версій трагедії, серед яких: порушення правил польоту; технічна несправність гелікоптера; умисні дії щодо знищення транспортного засобу.

У березні в МВС повідомили, що залишаються робочими три основні версії авіакатастрофи. Йдеться про порушення правил польоту, технічна несправність гелікоптера та умисні дії щодо знищення транспортного засобу.

"Чорну скриньку", знайдену на місці падіння гелікоптера з керівництвом МВС в Броварах, розшифрували у Франції. Її матеріали передали слідству, повідомив прем'єр Денис Шмигаль.

Після авіакатастрофи у Броварах в МВС заборонили всім керівникам користуватися під час воєнного стану авіаційним транспортом – гелікоптерами та літаками.

На початок