Печерський райсуд Києва сьогодні, 4 серпня, обрав запобіжні заходи п'ятьом посадовцям Державної служби з надзвичайних ситуацій у справі про падіння гелікоптера у Броварах, під час якого загинуло керівництво МВС. Два місяці тримання під вартою без права застави суд призначив чотирьом фігурантам. А начальник служби безпеки польотів два місяці цілодобово перебуватиме під домашнім арештом.
Про це з зали суду повідомляє кореспондент Суспільного.
Посадовцям ДСНС напередодні, 3 серпня, ДБР повідомило про підозру у порушенні правил безпеки польотів гелікоптера, що призвело до загибелі людей, і службову недбалість. За даними слідства, вони не перенесли політ делегації МВС через несприятливу погоду, гелікоптер не був призначений для здійснення таких польотів, а екіпаж не мав відповідних допусків до польотів у складних метеоумовах та необхідних сертифікатів.
Два місяці тримання під вартою без права на внесення застави суд призначив начальнику Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС Івану Коробці, виконувачу обов'язків командира частини Володимиру Леонову, а також посадовцям ДСНС Андрію Дворнику і Олегу Іванову.
У коментарі журналістам Іван Коробка сказав, що з рішенням судді не погоджується і оскаржуватиме його. Він каже, що всі посадові дії і рішення під час виконання польоту гелікоптера з керівництвом МВС на борту відбувалися згідно з "керівними документами", а рівень екіпажу дозволяв перевозити керівний склад.

"Мене звинувачують у безпідставному прийнятті рішень на виконання польоту, внаслідок якого сталася катастрофа. Я з цим не згоден. Екіпаж був допущений до виконання польотів в складних метеорологічних умовах, він був допущений до перевезення керівного складу. Немає нельотної погоди, є умови, за яких екіпаж повинен виконувати польоти. Погода була льотна", — сказав Іван Коробка.
Виконувач обов'язків командира частини Володимир Леонов та його адвокати відмовилися коментувати журналістам рішення суду щодо запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою два місяці.

Посадовця ДСНС Андрія Дворника підозрюють у порушенні правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей. Рішення суду він і його захисник не коментували.

Ще один фігурант Олег Іванов у коментарі журналістам сказав, що з рішенням не згоден і подаватиме апеляцію. А на запитання чому не скасували політ, відповів: "– Це не мій рівень. – А хто мав ухвалювати такі рішення? – Міністр".

Начальнику служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС Яну Кошману суд призначив два місяці цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслету за винятком надання медичної допомоги та повітряної тривоги.

Окрім того, суд зобов'язав його здати український та закордонний паспорти на зберігання, повідомляти про зміну місця проживання. Також суд заборонив підозрюваному відвідувати територію САЗ ДСНС та спілкуватися із співробітниками.
Що відомо про падіння гелікоптера у Броварах 18 січня
У Броварах Київської області впав гелікоптер, унаслідок катастрофи загинуло керівництвоМВС — міністр Денис Монастирський, державний секретар міністерства Юрій Лубкович та перший заступник міністра Євгеній Єнін. За останніми даними загинули 14 людей, з них одна дитина. Отримали поранення 25, з них — 11 дітей. Кабмін створив робочу групу для розслідування авіакатастрофи.
В СБУ повідомили, що розглядають кілька версій трагедії, серед яких: порушення правил польоту; технічна несправність гелікоптера; умисні дії щодо знищення транспортного засобу.
У березні в МВС повідомили, що залишаються робочими три основні версії авіакатастрофи.Йдеться про порушення правил польоту, технічна несправність гелікоптера та умисні дії щодо знищення транспортного засобу.
"Чорну скриньку", знайдену на місці падіння гелікоптера з керівництвом МВС в Броварах, розшифрували у Франції. Її матеріали передали слідству, повідомив прем'єр Денис Шмигаль.
Після авіакатастрофи у Броварах в МВС заборонили всім керівникам користуватися під час воєнного стану авіаційним транспортом – гелікоптерами та літаками.
Наприкінці липня Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що у розслідуванні причин аварії гелікоптера у Броварах зібрані всі технічні документи. Завершується проведення необхідних експертиз. Попередньо, версії про диверсію чи замах на життя державних діячів не підтвердились.
3 серпня Державне бюро розслідувань повідомило про підозру п'ятьом посадовцям ДСНС, через дії яких 18 січня в авіакатастрофі загинуло керівництво МВС.