Витратили 64 млн грн на передислокацію плавучої насосної станції: викрили двох посадовців КМДА

Витратили 64 млн грн на передислокацію плавучої насосної станції: викрили двох посадовців КМДА

Доповнено
Витратили 64 млн грн на передислокацію плавучої насосної станції: викрили двох посадовців КМДА
Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Двом директорам департаментів Київської міської державної адміністрації прокуратура повідомила про підозру за фактом розтрати 64 млн грн на "передислокацію" плавучої насосної станції. Їм інкримінують службову недбалість з тяжкими наслідками. У КМДА зазначили, що йдеться про Романа Ткачука і Дмитра Науменка. В адміністрації нові підозри посадовцям назвали "продовженням політичного тиску".

Про викриття фактів службової недбалості повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

За матеріалами слідства, у березні 2022 року за ініціативи цих посадовців Київська міська військова адміністрації розпорядилася передислокувати плавучу насосну станцію, яка перебуває на балансі "Київводоканалу", з метою забезпечення населення столиці питною водою.

Керівники двох департаментів КМДА мали організувати виконання цього розпорядження. Утім вони не вжили жодних заходів для перевірки технічного стану насосної станції, йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що насосна станція не підлягає експлуатації за цільовим призначенням, натомість з резервного фонду бюджету Києва на роботи з її передислокації витратили 64 мільйони гривень. Це становить 90% від загальної вартості робіт.

Внаслідок службової недбалості підозрюваних передислокацію плавучої насосної станції не виконали, а кошти з резервного фонду столичного бюджету витратили безпідставно, зазначили у прокуратурі.

Слідство триває. Вирішується питання щодо застосування до підозрюваних запобіжних заходів та притягнення до кримінальної відповідальності інших людей, причетних до вчинення кримінального правопорушення.

Підозрюваним керівникам департаментів КМДА загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Як ситуацію коментують у КМДА

У пресслужбі КМДА заявили, що директорам департаментів Роману Ткачуку та Дмитру Науменку вручили нові підозри без висновків відповідних експертиз.

Як пояснили у відомстві, в умовах обстрілів Росією об’єктів інфраструктури насосну станцію потрібно було переправити в безпечне місце, аби надалі була можливість альтернативного водопостачання для киян.

При цьому в КМДА наголосили, що на саму станцію кошти взагалі не витрачалися — потрібно було збудувати новий вузол під’єднання для забезпечення водозабору. "Та правоохоронці вважають, що вся сума, виділена на створення резервного водозабору – "є матеріальними збитками Київської міської ради", — зазначають у КМДА.

В адміністрації стверджують, що звинувачення на адресу очільників департаментів КМДА не базуються на висновках інженерно-технічної та економічної експертиз.

Також органи досудового розслідування зазначили, що Дмитро Науменко не перевірив технічний стан насосної станції. У міськдержадміністрації заявляють, що ця робота не належить до його повноважень. Перевірити технічний стан має балансоутримувач об'єкта, зауважили в КМДА.

Що відомо про підозри посадовцям КМДА

31 липня у ДБР повідомили, що завершили досудове розслідування щодо одного із заступників начальника департаменту транспортної інфраструктури КМДА. Його підозрюють у вимаганні грошей від приватних автобусних перевізників столиці. Обвинувальний акт спрямували до суду.

23 червня Київська прокуратура повідомила про підозру у розтраті близько 1 мільйона гривень бюджетних коштів директору Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитру Науменку.

20 червня слідчі Нацполіції вручили директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку підозру у неналежному виконанні службових обов'язків. У прокуратурі пояснили, що йдеться про питання фонду захисних споруд Києва і розслідування випадку загибелі людей біля укриття в Деснянському районі.

Згодом Ткачук отримав другу підозру за розтрату 1,8 мільйона бюджетних коштів. У КМДА звинувачення відкидають.

На початок