Директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Ткачуку вручили ще одну підозру

Директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Ткачуку вручили ще одну підозру

Доповнено
Директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Ткачуку вручили ще одну підозру
Роман Ткачук під час засідання Голосіївського районного суду 21 червня 2023 р. Фото: Анна Железняк / Суспільне

Правоохоронці вручили ще одну підозру директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку, якого підозрюють в службовій недбалості через загибель людей біля зачиненого укриття і якому напередодні суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Тепер йому інкримінують розтрату 1,8 мільйона бюджетних коштів. У КМДА звинувачення відкидають.

Як повідомляє Київська міська прокуратура, посилаючись на матеріали слідства, 11 листопада 2022 року Роман Ткачук уклав з товариством договір на закупівлю мініелектростанцій на загальну суму понад 28, 6 млн грн для оснащення пунктів обігріву на території столиці.

Постановою Кабміну від 09.11.2022 вказана категорія товарів звільнена від сплати податку на додану вартість та ввізного мита при ввезенні на митну територію України, нагадали у прокуратурі.

"Попри це, Департамент платіжним дорученням від 21.11.2022 перерахував на користь товариства бюджетні кошти в сумі понад 28, 6 млн гривень, у тому числі безпідставно включений у платіж податок на додану вартість, чим спричинено шкоду Департаменту на суму 1, 8 млн гривень", — йдеться у повідомленні.

Факт розтрати бюджетних коштів підтверджується актом перевірки закупівлі, яку провела Державна аудиторська служба.

Санкція статті ч. 5 ст. 191 КК про розтрату бюджетних коштів у особливо великих розмірах в умовах воєнного стану передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Водночас у КМДА стверджують, що придбання Департаментом муніципальної безпеки обладнання для електропостачання здійснювалось відповідно до вимог законодавства в період дії воєнного стану.

Закупівля пройшла повну перевірку Північного офісу Державної аудиторської служби України, що зафіксовано у відповідному акті. Зауважень до процедури не виявлено, додали в КМДА.

Також, за даними міськдержадміністрації, у процесі закупівель 1,8 млн грн ПДВ, на які вказує обвинувачення при оголошення підозри Роману Ткачуку, були повернуті до бюджету міста комерційною структурою — за ініціативи та зусиллями Департаменту муніципальної безпеки.

Про це було повідомлено відповідні державні і правоохоронні органи, однак директору Департаменту муніципальної безпеки прокуратура вручила підозру в цій справі, зазначили в КМДА.

"Департамент муніципальної безпеки закликає правоохоронні органи та прокуратуру до всебічного неупередженого та справедливого розслідування, де немає місця політичному впливу", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про справу Романа Ткачука

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

Правоохоронці затримали трьох посадовців та охоронця медзакладу у справі про закрите укриття у Києві. Згодом їм оголосили підозри.

20 червня слідчі Нацполіції вручили директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку підозру у неналежному виконанні службових обов'язків. У прокуратурі пояснили, що йдеться про питання фонду захисних споруд Києва і розслідування випадку загибелі людей біля укриття в Деснянському районі.

21 червня Голосіївський районний суд відправив Романа Ткачука під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета.

На початок