Ветерани та члени їхніх сімей отримали 16 млн грн на створення бізнесу — Мінекономіки

Ветерани та члени їхніх сімей отримали 16 млн грн на створення бізнесу — Мінекономіки

Ветерани та члени їхніх сімей отримали 16 млн грн на створення бізнесу — Мінекономіки
На фото: ветеран війни, Криворізька міська рада

20 ветеранів і 21 дружина ветерана стали переможцями грантової програми уряду та сумарно отримали 16 млн гривень на розвиток бізнесу з 10 квітня.

Про це розповіла в ефірі національного марафону заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Вона уточнила відповідно до умов програми ветерани та члени їхніх сімей можуть отримати від 250 тисяч гривень до 1 млн гривень на розвиток бізнесу. Програму уряд запустив 10 квітня і станом на тепер вже є 41 переможець.

Загалом за рік у межах грантової програми "єРобота" переможці отримали від держави 4,5 млрд грн на створення та розвиток підприємницької діяльності.

Найбільш популярною є програма мікрогрантів (до 250 тис грн) "Власна справа". За цією програмою отримано понад 26 тисяч заявок, визначено майже 6500 переможців та надано грантів на суму близько 1,3 млрд гривень. Переможцями буде створено 15 тисяч нових робочих місць.

"За рік із 1,3 млрд грн отриманих мікрогрантів за програмою "Власна справа" наші підприємці вже повернули податками й зборами до бюджетів всіх рівнів понад 336 млн грн. І ми бачимо, що програма активно працює, створюються робочі місця", — зазначила Тетяна Бережна.

Регіонами-лідерами, де живе найбільше переможців грантових програм, є Львівщина, Київ та Рівненська область.

Що відомо про грантові програми від уряду

Уряд запровадив три програми грантового фінансування бізнесу та аграрної сфери в Україні. Загалом на три програми проєкту "єРобота" держава виділить 16 млрд грн.

Заявку на грант можна подати онлайн через портал Дія. Так само онлайн відбувається інтерв’ю з фахівцями Державної служби зайнятості щодо особливостей поданого бізнес-плану. Гроші на свій рахунок переможці отримують вже через два тижні з моменту ухвалення рішення про надання гранту.

1 серпня стартувала нова хвиля подачі заяв на гранти для розвитку переробних підприємств за урядовою програмою "єРобота".

На початок