Генерал РФ Теплінський уникнув арешту і формує нові полки — ISW

Генерал РФ Теплінський уникнув арешту і формує нові полки — ISW

Генерал-полковник ПДВ РФ Михайло Теплінський
Генерал-полковник ПДВ РФ Михайло Теплінський. Фото: Facebook

Командувач повітряно-десантних військ Росії генерал-полковник Михайло Теплінський оголосив про формування двох нових полків та відновлення 104-ї дивізії повітряно-десантних військ до кінця 2023 року.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначили, що заява Теплінського свідчить про те, що він зберігає свою позицію і публічну підтримку міністерства оборони РФ після чуток про його арешт у середині липня через його можливі звʼязки з ПВК "Вагнер".

"Наявна 31-ша гвардійська окрема штурмова бригада ПДВ буде підпорядкована 104-й дивізії. Теплінський також стверджує, що одна з батарей нової артилерійської бригади, яка, ймовірно, належить до 104-ї дивізії, вже бере участь у бойових діях на Україні", — йдеться у звіті.

Заколот, організований власником ПВК "Вагнера" Євгеном Пригожиним наприкінці червня, спричинив зміни серед російських військових високопосадовців. Зокрема, досі не відоме місце перебування генерала Сергія Суровікіна, який упродовж кількох місяців керував діями військ РФ на території України. Водночас сам Пригожин залишається на свободі й передислокував значну частину свого угруповання на територію Білорусі, де "вагнерівці" облаштували нову базу.

Що відомо про "заколот" Пригожина в Росії

23-24 червня 2023 року у Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Вінанонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту", що передбачає до 20 років увʼязнення.

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Протягом дня “вагнерівці” пройшли Ростов, Воронезьку область. Пригожин заявив, що представники ПВК дійшли до 200 км від Москви.

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот увечері 24 березня повідомилапресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

Згодом сам Пригожин повідомив, що "вагнерівці" припиняють бунт і прямують до своїх польових таборів у Ростовській області.

Кримінальну справу стосовно Пригожина закриють, а сам він поїде в Білорусь, заявив речник Путіна Дмитро Пєсков.

27 червня Лукашенко підтвердив прибуття Пригожина в Білорусь.

На початок