Заклотник Пригожин був помічений на саміті Росія — Африка у Санкт-Петербурзі — ЗМІ

Заклотник Пригожин був помічений на саміті Росія — Африка у Санкт-Петербурзі — ЗМІ

Пригожин нібито на саміті Росія — Африка у Санкт-Петербурзі 26 липня
Фото: з акаунту під ім'ям керівники "Русского дома" в ЦАР Дмитра Ситого

Організатор заколоту проти російської влади, керівник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин 26 липня був помічений на саміті "Росія — Африка", який проходить у Санкт-Петербурзі. Про це пишуть російські ЗМІ з посиланням на фото Пригожина у мережі.

Фото Пригожина, який тисне руку представнику Центральноафриканської республіки, було опубліковано в акаунті під ім'ям керівника "Русского дома" в ЦАР Дмитра Ситого. Це єдиний пост на сторінці.

"Пан посол поділився зі мною першими фотографіями саміту Росія — Африка. Бачимо знайомі обличчя", — йдеться у пості.

При цьому, за даними НАЗК, Дмитро Ситий займає провідну роль у ПВК "Вагнер" в Центральноафриканській Республіці (ЦАР) і тісно пов'язаний з Євгеном Пригожиним. Він відповідає за проведення політики впливу ПВК "Вагнер" в ЦАР та очолює місцеве відділення Російського дому, культурного підрозділу МЗС Росії.

“Політики та військові з ЦАР разом із колегами з Нігеру та Малі відзначили високий рівень співпраці з ПВК "Вагнер". Вони також визнали високу ефективність військових підрозділів”, — пише glavny.tv.

Саміт Росія — Африка проходить у Москві 27-28 липня. Попередня така зустріч керівників РФ і країн Африки відбулася 4 роки тому.

Що відомо про "заколот" Пригожина в Росії

23-24 червня 2023 року у Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Вінанонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту", що передбачає до 20 років увʼязнення.

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Протягом дня “вагнерівці” пройшли Ростов, Воронезьку область. Пригожин заявив, що представники ПВК дійшли до 200 км від Москви.

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот увечері 24 березня повідомилапресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

Згодом сам Пригожин повідомив, що "вагнерівці" припиняють бунт і прямують до своїх польових таборів у Ростовській області.

Кримінальну справу стосовно Пригожина закриють, а сам він поїде в Білорусь, заявив речник Путіна Дмитро Пєсков.

27 червня Лукашенко підтвердив прибуття Пригожина в Білорусь.

На початок