Вибори у Білорусі: дружина одного з лідерів опозиції виїхала у Москву

Вибори у Білорусі: дружина одного з лідерів опозиції виїхала у Москву

Оновлено
Вибори у Білорусі: дружина одного з лідерів опозиції виїхала у Москву
. Радіо Свобода

Дружина незареєстрованого кандидата у президенти Білорусі Валерія Цепкала Вероніка виїхала у Москву, де вже проголосувала на виборах. Її чоловік знаходиться у Варшаві.

Про виїзд Цепкало у Росію повідомила журналістам опозиціонерка, членкиня об'єднаного штабу кандидата в президенти Світлани Тихановської Марія Колесникова.

"У нас є інформація від неї (Вероніки Цепкало – ред.), що дві години тому вона з'явилася у Москві. Ми вважаємо, що кожен має право вибирати, як захистити себе, своїх дітей. Ми поважаємо її вибір", – повідомила Колесникова на стрімі, який транслює білоруська служба "Радіо Свобода".

Вероніка Цепкало розповіла журналістам, що приїхала у Москву, щоб побачитися зі своїми дітьми у цей "історичний момент". Вона заявила, що планує повернутися у Білорусь.

Колесникова заявила, що сама вона не збирається виїжджати з Білорусі. Кандидатка у президенти Світлана Тихановська сказала, що "поки не планує" виїжджати з країни.

Що відомо

  • 30 липня сестру дружини незареєстрованого екскандидата у президенти Білорусі Валерія Цепкала Вероніки викрали люди в цивільному. Саму Вероніку Цепкало викликали до Міністерства внутрішніх справ Білорусі, а Центральна виборча комісія країни попередила кандидатів у президенти про можливі провокації на виборах.
  • Раніше Вероніка Цепкало заявила, що її чоловік покинув країну разом із дітьми, оскільки була інформація про його арешт та позбавлення батьківських прав.
  • У Білорусі 9 серпня розпочався основний день голосування на виборах президента, дільниці відкрилися о 8 годині ранку і працюватимуть до 20:00.
  • Станом на 13:00 за місцевим часом білоруська ЦВК оголосила, що вибори президента Білорусі відбулися. Офіційно вже проголосувало 54% виборців.
  • 65-річний Олександр Лукашенко керує країною вже 26 років. Жодні президентські вибори (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.

Читайте також

Наймасовіші мітинги та викрадення людей. 5 фактів про вибори в Білорусі

На початок