Дружина екскандидата у президенти Білорусі Валерія Цепкала Вероніка заявила, що її чоловік покинув країну разом з дітьми, оскільки була інформація про його арешт та позбавлення батьківських прав.
Як повідомляє TUT.by, колишній конкурент Олександра Лукашенко подався до Росії.
"Ми отримали інформацію з достовірних джерел, що мого чоловіка планують затримати за надуманими обставинами. Ми не знали, що це за обставини, але два дні тому прокуратура прийшла в школу, де вчаться мої діти, і просила вчителів написати заяви. Як я розумію, вони запустили процес щодо позбавлення мене батьківських прав. Саме тому ми прийняли рішення, що ми вивозимо Валерія і дітей з території Білорусі, тому що ми бачимо реальну загрозу і небезпеку", - розповіла жінка та зазначила, що сама поки лишається у Білорусі.
Повідомляється, що нещодавно своїх дітей із Білорусі вивезла кандидатка у президенти Світлана Тихановська.
Що відомо
- Раніше Центральна виборча комісія Білорусі відмовила у реєстрації Валерія Цепкала кандидатом у президенти. Він подав скаргу до Верховного суду, проте той залишив у силі рішення ЦВК.
- Крім того Центральна виборча комісія Білорусі відмовила у реєстрації кандидатом у президенти іншому потенційному конкуренту Лукашенка - білоруському банкіру, громадському і політичному діячу Віктору Бабарику. Його арештували разом із сином.
- Крім того у Білорусі вже кілька місяців тримають під арештом Сергія Тихановського, який збирався позмагатися з Лукашенком за президентське крісло. Лукашенко зізнався, що "дав сигнал" арештувати свого конкурента на президентських виборах, оскільки, за його словами, "йде розхитування ситуації".
- Дружина Тихановського Світлана зареєструвалась кандидаткою замість чоловіка та збирає багатотисячні мітинги на свою підтримку.
- Своєю чергою Лукашенко вимагає від правоохоронців та Мін'юсту Білорусі вигнати з країни іноземні ЗМІ, які висвітлюють протести.
- Шості вибори президента Білорусі призначені 9 серпня.
- 65-річний Олександр Лукашенко керує країною вже 25 років. Жодні президентські вибори (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.