Експорт російського газу до Європи за місяць зріс на 30% — Reuters

Експорт російського газу до Європи за місяць зріс на 30% — Reuters

ЗМІ
Експорт російського газу до Європи за місяць зріс на 30% — Reuters
"Газпром". Ілюстративне фото: Getty Images

Експорт російського газу до Європи у липні зріс на 29,6% порівняно із середнім червневим показником. Це рекордний показник за рік.

Такі дані наводить Reuters на основі обсягів, поставлених через Україну та Турецький потік.

"Вимірювальний пункт Суджа на російсько-українському кордоні, а також газопровід Турецький потік, який проходить через Чорне море, є єдиними чинними маршрутами транспортування російського газу до Європи", — йдеться у повідомленні.

Відповідно до розрахунків Європейської газотранспортної групи Entsog і щоденних звітів Газпрому про транзит газу через Україну, середньодобовий експорт у липні зріс до 86,6 млн кубометрів — порівняно з 66,8 млн кубометрів у червні.

Загальне постачання природного газу "Газпромом" до Європейського Союзу у липні становить близько 2,68 мільярда кубометрів порівняно з приблизно 2 млрд кубометрів у червні.

Загалом 2023 року російський експорт газу по трубах до Європи станом на тепер становить близько 14,8 млрд кубометрів. За весь 2022 рік експорт газу склав 62 млрд кубометрів.

Що відомо про обмеження для російського газу?

З 1 січня 2023 року, Британія повністю припинила імпорт російського скрапленого газу.

22 грудня 2022 року Євросоюз офіційно встановив граничну ціну на газ на рівні 180 євро за мегават-годину.

Експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук в ефірі Суспільного пояснив, що Встановлена Євросоюзом гранична ціна на природний газ націлена на те, щоб контролювати ціну скрапленого газу, який буде надходити на європейський ринок через LNG термінали.

Він також розповів, що ця угода містить ризики. Зокрема, якщо виникне великий дефіцит газу, або компанії-постачальники скрапленого газу займуть жорстку позицію і не будуть постачати паливо, то через цю граничну ціну Європа потрапить в ще більшу пастку дефіциту.

На початок