Як іноземним суднам вдалось прорвати блокаду РФ і потрапити в порти Одещини: пояснює капітан ВМС

Як іноземним суднам вдалось прорвати блокаду РФ і потрапити в порти Одещини: пояснює капітан ВМС

Як іноземним суднам вдалось прорвати блокаду РФ і потрапити в порти Одещини: пояснює капітан ВМС
Корабель. Фото ілюстративне: АМПУ

Три цивільних вантажних судна попри завершення "зернової угоди" у неділю пройшли російську блокаду в Чорному морі та стали на якір в одному з українських зернових портів у дельті Дунаю на Одещині.

Про те, як суднам вдалось потрапити до українських портів і якою може бути реакція РФ на брифінгу Media Center Ukraine — Odesa розповів капітан 1 рангу запасу ВМС України, стратегічний експерт компанії “Соната” Андрій Риженко.

За його словами, попри те, що деяким суднам вдалось потрапити до українських портів, небезпека з боку флоту РФ є реальною та її не варто ігнорувати:

"Я скажу, що ця червона лінія — вона не віртуальна, дуже, дуже реальна і не треба нехтувати цією загрозою. Те, що вдалося трьом судам пройти до Дунайських портів — це дуже добре. Я думаю, вони використовують фактор такої раптовості й застосування нового маршруту. Я думаю, що цей маршрут був максимально наближений або навіть в межах територіальних вод різних країн західного Чорномор'я: Туреччини, Болгарії і Румунії. Те, що вони були в територіальному морі, якраз і забезпечувало безпеку цього проходу", — зазначив він.

Також Андрій Риженко додав, що обхід блокади РФ іноземними суднами може привезти до провокацій з боку російської армії, адже в Чорному морі вона тримає ряд сил:

"Це може привести до того, що армія Росії буде шукати, як також зробити якусь провокацію на шляху руху цих суден. Якщо ми кажемо про от той маршрут, який зараз використовується, я думаю, це можуть бути дрейфуючи морські міни, які якимось чином там встановлені, і використання морських дронів. Тобто Росія може провести таку операцію, і скажуть, що це належить до української сторони".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок