У Мінреінтеграції пояснили, як відбувається відновлення втраченого паспорта для ВПО

У Мінреінтеграції пояснили, як відбувається відновлення втраченого паспорта для ВПО

Як ВПО відновити втрачений паспорт
Ілюстративне фото: Суспільне Луцьк

Українці, які втратили документи під час евакуації із зони бойових дій, зокрема, паспорт, мають пройти процедуру ідентифікації для його відновлення.

Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції у Telegram.

"Для відновлення паспорта необхідно пройти процедуру ідентифікації. Вона може ускладнитися, якщо людина не має змоги надати інший документ, в якому міститься її фотографія", — йдеться у повідомленні.

За яких умов і як відбувається процедура ідентифікації:

  • перевірка факту належності людини до громадянства України може проводитись із використанням Єдиного державного демографічного реєстру, наявних обліків ДМС, а також інших інформаційних баз;
  • у процесі перевірки береться до уваги вся інформація, яку повідомив заявник. У разі неможливості ідентифікувати особу за отриманою інформацією застосовується процедура опитування свідків, які були зазначені заявником. Така процедура може бути проведена у режимі відеоконференцзв’язку;
  • під час відеоконференцзв’язку свідком пред’являються документи, що посвідчують його особу та підтверджують громадянство України або спеціальний статус члена сім’ї. Копії таких документів надсилаються на електронну пошту територіального органу або підрозділу ДМС, яким проводиться відеоконференцзв’язок.

"Працівником ДМС ведеться відеозапис відеоконференцзв’язку. Запис долучається до заяви-анкети, яка подається для оформлення нового паспорта", — йдеться у повідомленні.

На початок