4,8 мільйона громадян України, які через повномасштабне вторгнення змушені були переїхати, вже повернулися до своїх звичних місць проживання. Зокрема 20% із них — з-за кордону.
Такі дані дослідження, проведеного Міжнародною організацією з міграції (МОМ). Звіт опублікований на сайті організації. Дослідження проходило у травні-червні 2023 року й охоплювало 51 громаду у 14 областях України. Там вказано, що найвища динаміка повернення спостерігалася у:
- Балаклійській громаді на Харківщині,
- Бородянській громаді на Київщині,
- Криворізькій громаді на Дніпропетровщині,
- Одеській області.
Зазначається, що завдяки стабільному відновленню основних секторів зайнятості та можливостей працевлаштування тут значно покращився рівень життєзабезпечення. Високий відсоток повернення спостерігається також у Гостомельській і Макарівській громадах Київської області.
"Опитувані головним фактором назвали високий рівень безпеки у населених пунктах", — йдеться у звіті.
Що відомо про повернення біженців в Україну
Понад 8,25 мільйона українців стали біженцями від початку повномасштабного вторгнення Росії. Про це свідчать дані Агентства ООН у справах біженців станом на 23 травня. В ООН зазначили, що понад 5,14 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.
У червні 2023-го спостерігалась тенденція постійного зниження кількості біженців з України, які прибувають до Німеччини.
За даними Міграційної платформи EWL, станом на червень 2023 року, 62% українців планують повернутися з Польщі додому.