На "Оствиці" у Рівному кували автентичні ножі

На "Оствиці" у Рівному кували автентичні ножі

На "Оствиці" у Рівному кували автентичні ножі Суспільне

Давньоруські класичні ножі орієнтовно 9-11 століть кували в суботу, 8 серпня, в городищі "Оствиця" у Рівному. Місцевим майстрам клубу історичної реконструкції поки бракує досвіду у автентичному ковальстві, то ж на майстер-клас запросили коваля зі Львова. У Рівне він приїхав зі своїми заготовками, бо виготовлення одного ножа автентичним методом триває як мінімум – тиждень.

У клубі історичної реконструкції "Оствиця" планують відтворити історичну частину. Для цього, за словами його керівника Юрія Ойцюся, додатково запрошуватимуть майстрів з інших міст. Потому у клубі планують зробити навчальні відеоматеріали, щоб показувати, як це робили в давнину.

На Оствиці у Рівному кували автентичні ножіСуспільне

З-поміж усіх заходів – ковальство. На цей захід запросили майстра Ігоря Ригеля зі Львова. На виготовлення одного ножа автентичним методом, починаючи від виплавки руди, за словами майстра, йде мінімум тиждень. То ж до Рівного він приїхав зі своїми заготовками.

На Оствиці у Рівному кували автентичні ножіСуспільне

На фото коваль Ігор Ригель, м. Львів

Майстер Ігор Ригель ковальством займається близько 17-ти років. Розповів, що найчастіше автентичним методом доводиться кувати обладунки.

Про "Оствицю" почув від друзів, приїхав на фестиваль та вирішив допомогти.

Подібні ножі робили для економії матеріалу:

На Оствиці у Рівному кували автентичні ножіСуспільне

На фото керівник клубу історичної реконструкції "Оствиця" Юрій Ойцюсь

"Деревне вугілля, глина, вогонь, залізо – все кується, збирається, і в результаті отримуємо достойний виріб", – розповів Юрій Ойцюсь.

На Оствиці у Рівному кували автентичні ножіСуспільне

У кожній професії є свої нюанси. Для того, щоб виготовити ніж, прийшлося навіть переробляти піч, додав керівник клубу.

Що відомо

  • У серпні 2019 року на воду запустили човен-драккар . Зробили це на озері Басів Кут в районі Нового Двору. Будували його на території обласного краєзнавчого музею.
  • У лютому 2020 року на містобудівній раді Рівного прийняли концепцію парку історичної реконструкції "Городище Оствиця".
  • У парку передбачили майстерню давніх човнів, будинки теслі, коваля і гончара, ристалище, тир та восьмиметрову сцену у вигляді пенька.
  • У травні 2020 року на воду Басівкутського водосховища спустили лодь "Ладу", яку у Рівному робили як приблизний прототип човнів 9-13-го століть. Її проєкт представили у грудні 2019 року
  • У червні 2020 року члени клубу реконструювали піч ХІ-ХІІ століть. Вона стала експонатом майбутнього музею просто неба.
  • У липні 2020 року у відбувся перший рівненський Фестиваль прадавніх човнів. Через карантинні обмеження вхід на дійство був відкритий лише учасникам. Фестиваль наживо транслювало рівненське Суспільне.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди