"Городище Оствиця": яким буде парк історичної реконструкції у Рівному

"Городище Оствиця": яким буде парк історичної реконструкції у Рівному

"Городище Оствиця": яким буде парк історичної реконструкції у Рівному

Майстерня давніх човнів, будинки теслі, коваля й гончара, ристалище, тир, восьмиметрова сцена у вигляді пенька. Усе це складові парку історичної реконструкції "Оствиця" біля Басівкутського водосховища. Його облаштують відповідно до концепції, яку розробляли три місяці. Яким буде майбутній парк і з чого розпочнуть будівництво, журналістам Суспільного розповів сьогодні ініціатор і керівник клубу історичної реконструкції Юрій Ойцюсь.

"Городище Оствиця": як виглядатиме парк історичної реконструкції у Рівному

Лівий берег Басівкутського водосховища. Саме тут біля давньоруського городища облаштують парк історичної реконструкції "Оствиця". Ініціатор його створення – Юрій Ойцюсь. Каже, що перші роботи розпочнуть, як тільки дозволить погода. Додає:

– Ми планували вже сюди завозити грейдера, але почалися дощі, сніги. Тобто як тільки підсохне ґрунт, тут уже буде все рівнятися. І на цій вирівняній території будуть створюватися об'єкти.

"Городище Оствиця": як виглядатиме парк історичної реконструкції у Рівному

Загальна площа майбутнього парку – 2 гектари. У руках Юрія Ойцюся концепція, за якою мають облаштувати цю територію. Її розподілять на зони – господарську, розважальну і автентичну.

– Зона майстрів, це зона – корабельня, будуть відтворюватися давні човни. Тут буде господарський двір, будуть зберігатися матеріали для човнів і тимчасових споруд. Ну, і заїзд господарський, мала територія, яка буде закрита для відвідування. Все інше буде відкрите для відвідування. Це буде основний парадний вхід. Звідти люди будуть прямо з Басівкутської вулиці заходити, – розповідає Юрій Ойцюсь.

– Основний напрямок, чим буде займатися городище – це створення копій стародавніх човнів, дослідження. Бо створений човен і спуск його на воду, що це подобається рівнянам і гостям з інших міст і навіть країн. Теоретично до краю, де виходить струмок корабельня займе місце. Тут велика така пристань і човни будуть уже швартуватися тут вздовж пристані.

Концепцію парку історичної реконструкції "Городище Оствиця" розробляли три місяці, –каже Юрій Ойцюсь. Додає:

"Городище Оствиця": як виглядатиме парк історичної реконструкції у Рівному

– Десь ось тут буде перший будиночок будуватися, це теслярський. Туалет, місточок хочемо зробити, сцену. Це те, що в першу чергу треба зробити до фестивалю. І, думаю, що встигнемо ще зробити дві вежі на в'їзній брамі.

Фестиваль прадавніх човнів Юрій Ойцюсь анонсує на початок травня. Нагадаємо, що парк історичної реконструкції "Городище Оствиця" – у числі проєктів-переможців громадського бюджету Рівного цього року.

– Розумієте, такий проєкт – це шалені гроші. Але громадський бюджет дасть нам поштовх. Тому що це все таки мільйон, і за ці гроші ми зможемо вже щось робити – проєкт, комунікації, перші будиночки, місточок, сцену. Щоб люди бачили, що щось з'явилося і щось рухається.

Авторка: Валентина Гордич

На початок