"Городище Оствиця": у Рівному прийняли концепцію парку історичної реконструкції

"Городище Оствиця": у Рівному прийняли концепцію парку історичної реконструкції

"Городище Оствиця": у Рівному прийняли концепцію парку історичної реконструкції

Концепцію парку історичної реконструкції "Городище Оствиця" прийняли на містобудівній раді Рівного. Йдеться про майбутній парк сімейного відпочинку на території правого берега озера Басового Кута. Планується, що там знаходитиметься майстерня давніх човнів, будинки теслі, коваля і гончара, ристалище, тир та восьмиметрова сцена у вигляді пенька.

Автор проєкту історичної реконструкції "Городище Оствиця" Юрій Ойцюсь:

– Основний акцент, основне спрямування – будуть човни, крім того, це буде така зелена зона. Тобто в рамках Громадського бюджету ми виграли цей проект створення Городища, ми маємо давати вільний простір, вільний доступ для жителів міста і туристів до цієї території.

Архітектор Дмитро Котляров:

– На самому Городищі, само собою, як пам'ятки археології, ніяких будівництв, ніяких змін, нічого відбуватись не буде. Пішохідна доступність, як ми бачимо... на жаль, зараз громадського транспорту там немає. Як одна із задач формування парку – це формування, влаштування парковки біля нашого об'єкта.

Розробниця концепції парку історичної реконструкції "Городище Оствиця" Леся Дорощук:

– Перше, що бачитимуть відвідувачі – вхідна брама, яка також є вертикальною домінантою всього "Городища", і вже на території "Городища" можна буде побачити "алею майстрів", на якій буде знаходитись ярмарка, де відвідувачі зможуть побачити і придбати вироби гончарства, ткацтва, шкурництва, ковальські вироби та прикраси і стежки. Від "алеї майстрів" буде вести до "горіхового гаю", який зараз там існує, там можна буде відпочити і споглядати за водою, за човнами.

Голова “Асоціації музейних діячів "Великої Волині” Микола Федоришин:

– Починається все із землі. Земля чия? Так, це міська зона, міська земля і передача її в оренду громадській організації, цей клуб аналогів не має, треба створювати нові документи, нова документація. Але все це можливе, не є щось таке, що не можна зробити, це все в рамках українського законодавства. Просто організатори стикнуться з чиновницьким, бюрократичними перепонами.

Авторка: Катерина Сірук

На відео про це з 04:51 хвилини.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди