Державне бюро розслідувань стверджує, що обвинувачений у теракті 2015 року, колишній боєць батальйону "Січ" Ігор Гуменюк, перебуваючи під вартою, 2 роки готував вибухівку для того, щоб втекти.
Про це повідомила радниця зі стратегічних комунікацій ДБР Тетяна Сапьян в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".
"Виявилося, що сам підозрюваний, коли перебував у Київському СІЗО, йому впродовж 2 років невеличкими порціями передавали під виглядом ліків речовини, які стали основою до того, що він виготовив вибухівку, з якою, власне, і потрапив до Шевченківського суду, — сказала спікерка.
За словами Сапьян, Гуменюк "готувався до втечі тривалий час, спільники передавали йому в слідчий ізолятор вибухівку невеликими частинами".
"Він кустарно зміг виготовити так званий "пояс шахіда" і кілька саморобних вибухових пристроїв. Слідство припускає, що він планував їх підірвати у приміщенні суду і втекти, використовуючи паніку. Але це йому не вдалося. Це призвело до інших трагічних наслідків (він позбувся життя)", — додала радниця зі стратегічних комунікацій ДБР.
Слідчі Держбюро розслідувань оголосили підозру п'ятьом правоохоронцям, внаслідок чиєї службової недбалості, згідно з даними слідства, загинув Гуменюк, який встиг поранити вибуховими пристроями кілька поліцейських.
Що відомо про вибух у Шевченківському суді Києва
5 липня у приміщенні суду у Шевченківському районі столиці сталося кілька вибухів. Підозрюють, що їх влаштував обвинувачений у теракті 2015 року Ігор Гуменюк. Пізніше стало відомо, що внаслідок вибуху підсудний загинув, поранені двоє спецпризначенців.
У коментарі Суспільному суддя Ірина Фролова сказала, що вибухи пролунали під час конвоювання Гуменюка із зали судових засідань, на якому було вирішено питання продовження строку тримання його під вартою.
За даними Офісу генпрокурора, попередньо встановлено, що обвинувачений, якого доставили в суд для участі у судовому засіданні, перебуваючи у вбиральні, вчинив спробу втечі з-під варти. При цьому він використав невстановлений вибуховий пристрій.
Обставини та причини події вивчають у Державному бюро розслідувань.