Єрмак: Наступна зустріч держав-партнерів щодо реалізації української "формули миру" відбудеться у Саудівській Аравії

Єрмак: Наступна зустріч держав-партнерів щодо реалізації української "формули миру" відбудеться у Саудівській Аравії

Єрмак: Наступна зустріч держав-партнерів щодо реалізації української "формули миру" відбудеться у Саудівській Аравії
Андрій Єрмак. Фото: ОПУ

Наступна зустріч радників із національної безпеки та політичних радників лідерів держав щодо реалізації ініціатив України з відновлення сталого та справедливого миру відбудеться незабаром у Саудівській Аравії.

Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулось 30 липня, передає пресслужба ОПУ.

"Українська "формула миру" містить десять основоположних пунктів, впровадження яких дасть змогу не лише забезпечити мир для України, а й створити механізми для протидії майбутнім конфліктам у світі", – зазначив Андрій Єрмак.

За його словами, кожен пункт української "формули миру" президента Володимира Зеленського сьогодні обговорюється в індивідуальному та груповому форматі з представниками понад 50 країн світу майже на щотижневій основі.

Єрмак акцентував, що з метою реалізації "формули миру" українська сторона використовує трифазну структуру. Перша фаза – це зустрічі з послами, акредитованими в Україні, які присвячені докладному розгляду кожного з пунктів формули.

Друга фаза – Україна ініціює зустрічі радників із національної безпеки з метою пошуку оптимальних формулювань і механізмів імплементації українського мирного плану.

"Першу таку зустріч ми організували в партнерстві з данськими колегами. Вона відбулася в Копенгагені в червні. Наступна зустріч відбудеться незабаром. Її прийматиме саудівське місто. Ми дякуємо обом королівствам за лідерство й рішучу підтримку українських ініціатив", – сказав Андрій Єрмак.

За його словами, Україна прагне залучити якомога ширше коло країн, які поважають міжнародне право й Статут ООН.

"Президент Зеленський зазначив, що наш вибір – це об’єднання світу навколо України. Свідчення цього вибору наочні: ми залучаємо країни і Заходу, і Сходу, і Півночі, і Півдня", – додав Єрмак.

Третім етапом узгодження "формули миру", за словами керівника Офісу президента, стане установчий глобальний саміт на рівні лідерів держав, який міг би відбутися до кінця року.

Що передбачає українська "формула миру"

11 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський озвучив лідерам країн "Групи семи" (G7) "формулу миру" для подолання російської загрози. Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії. Також формула передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.

"Формула миру" включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.

Наприкінці грудня глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не вестиме переговори на основі "формули миру" Зеленського.

На початок