На території Білорусі перебувають понад 5 тисяч російських найманців — Держприкордонслужба

На території Білорусі перебувають понад 5 тисяч російських найманців — Держприкордонслужба

На території Білорусі перебувають понад 5 тисяч російських найманців — Держприкордонслужба
Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України. Фото: УНІАН

На територію Республіки Білорусь продовжують прибувати російські найманці з ПВК "Вагнер". Станом на зараз трохи більше, ніж 5 тисяч "вагнерівців" перебувають у Білорусі.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив речник Держприкордонної служби Андрій Демченко.

"Білорусь підтримує Росію, надаючи свої полігони, інфраструктуру, в тому числі і щодо розміщення російських найманців, а не лише підрозділів регулярної російської армії. Водночас поряд з нашим кордоном будь-яких переміщень чи техніки, чи особового складу різних підрозділів ми не спостерігаємо", — сказав він.

Демченко наголосив, що ситуація на кордоні залишається повністю контрольованою Силами оборони України, зокрема і підрозділами ДПСУ.

"Підрозділи розвідки України, а це і розвідка ДПСУ, активно відстежують подальшу ситуацію, наскільки вона може змінитися і нести загрозу Україні. Але на даний момент та кількість представників ПВК Вагнер на території Білорусі значної загрози Україні не становить", — додав представник ДПСУ.

Що відомо про переміщення "вагнерівців" до Білорусі

Після невдалого заколоту ПВК "Вагнер" 23-24 червня 2023 року в Росії, між ватажком "вагнерівців" Євгеном Пригожиним та невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком була домовленість про переміщення найманців на територію РБ.

За даними Державної прикордонної служби України, 15 липня велика колона "вагнерівців" прибула до Білорусі.

Речник ДПСУ Андрій Демченко вказав, що "вагнерівців" у Білорусі можуть використати для провокацій. Лукашенко заявляв, що найманці ПВК "Вагнер" хочуть на "екскурсію до Варшави та Жешува".

28 липня у Білорусь прибула 13-та колона ПВК "Вагнер" з 80 машин. Напередодні стало відомо, що до Білорусі прибула дванадцята колона ПВК "Вагнер". Моніторинговий проєкт "Беларускі Гаюн" повідомив тоді про щонайменше 50 машин.

На початок