Кавуни та дині замість соняшника. Фермер з Кіровоградщини збирає врожай баштанних

Кавуни та дині замість соняшника. Фермер з Кіровоградщини збирає врожай баштанних

Кавуни та дині замість соняшника. Фермер з Кіровоградщини збирає врожай баштанних
Фермер з Кропивницького району Геннадій Тактаров вирощує кавуни та дині. Фото: Суспільне Кропивницький

Фермер з Кропивницького району Кіровоградської області Геннадій Тактаров тиждень збирає врожай баштанних. У попередні роки сіяв соняшник. Суспільному розповів чому вирішив садити кавуни, дині і чи рентабельно їх вирощувати на Кіровоградщині.

Фермер Геннадій Тактаров на полі площею 24 гектари навесні вперше посадив баштанні культури. Сам облаштував зрошувальну систему. До цього два останні роки сіяв на цьому полі соняшник. Каже, через складнощі з його продажем та через те, що частина Херсонщини, де вирощували баштанні, окупована російськими військовими, вирішив вирощувати кавуни та дині.

Сказав, про врожайність говорити зарано. Зібрали десяту частину врожаю. "Будемо ближче до вересня оцінювати. Мінус у тому, що замало досвіду і з кожним днем його набираємося. Сподіваємося, що у наступному році буде більше досвіду".

Фермер з Кіровоградщини збирає врожай баштанних
Фермер з Кіровоградщини вирощує кавуни та дині. Фото: Суспільне Кропивницький

Продає кавуни в залежності від сорту – від 18 до 20 гривень за кілограм, дині – від 30 до 35 гривень.

Зібране продають самі та реалізовують у двох торговельних мережах Кропивницького. В одній з них кілограм кавуна коштує 28 гривень 99 копійок, дині – 64 гривні 99 копійок.

Пенсіонерка Любов каже: цього літа не купувала кавуни та дині, для неї це дорого.

"Я тільки глянула, у мене аж очі закрилися. Хіба це можна така ціна? На нашу пенсію, звичайно, ні".

Ціна на кавуни і дині в одну з супермаркетів Кропивницького
Ціна на кавуни і дині в одну з супермаркетів Кропивницького. Фото: Суспільне Кропивницький

Керуюча супермаркету Людмила Животовська розповіла, купують дині та кавуни у місцевих фермерів з Кропивницького району. Ціни формують з урахуванням витрат на доставку. Минулого місяця продавали кавуни та дині з Греції.

"Вони були вартістю до 100 гривень. Була Греція, тому відповідно була й ціна. На цей час ціни падають, місцеві виробники поставляють".

Цьогоріч на Кіровоградщині 13 господарств вирощують баштанні культури на площі три тисячі гектарів. Це на 100 гектарів більше, ніж торік, розповіла керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова. Вважає, збільшити обсяги не дозволяє відсутність обладнаних складів для зберігання вирощеного.

"Для того, щоб мати певну рентабельність, певний запас грошовий, треба цю всю продукцію продати не в один день з поля посереднику, а розтягнути та намагатися реалізувати через торговельну мережу, а зі збереженням є проблеми".

Держава може допомогти фермерам не зі зберіганням, а з вирощуванням кавунів та динь.

"У фермерів є можливість скористатися державною підтримкою для встановлення й облаштування теплиць. Є така програма державна, вона гарантує виробнику до семи мільйонів гривень на одну теплицю, у залежності від новостворених робочих місць".

Фермери можуть подати документи через додаток "Дія”.

Фермер Геннадій Тактаров каже, кавуни та дині збиратиме до вересня. Поки зберігати їх ніде, тому площу наступного року збільшувати не буде.

На початок