На Полтавщині зменшилася кількість ВПО: чому та на скільки

На Полтавщині зменшилася кількість ВПО: чому та на скільки

Переселенці, зменщилась кількість
фото: Суспільне Полтава

У Полтавській області поменшало офіційно зареєстрованих переселенців, бо частина людей повертається у свої населені пункти. Про це під час брифінгу повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

Скільки офіційно переселенців на Полтавщині

За словами Дмитра Луніна, офіційно зареєстровані у Полтавській області нині 186 тисяч переселенців. Раніше їх було близько 200 тисяч.

На Полтавщині зменшилася кількість ВПО
Кількість переселенців на Полтавщині. Графіка: Суспільне Полтава
"Я впевнений, що ця кількість менша, тому що це офіційно зареєстровані люди, які отримують допомогу. Ми повинні враховувати ту ситуацію, що люди могли вже поїхати, а продовжувати отримувати допомогу від держави і не знятися з реєстрації", – каже начальник ОВА.

За його словами, нині з регіону виїжджають люди, аби повернутися назад у Харківську та Сумську області. Зокрема, для того, аби діти могли відновити навчання у своїх закладах освіти.

Чи можливо точно визначити кількість ВПО на Полтавщині

Визначити чітку кількість переселенців, які лишаються на Полтавщині, поки не змогли. За словами Дмитра Луніна, до зареєстрованих ВПО телефонували, вони на словах підтверджували, що живуть у межах регіону.

"Ми звернулися до Мінцифри з питанням, що ми можемо через телефони дослідити, де люди перебувають, наприклад, протягом місяця або двох місяців, на якій території, у яких громадах для того, щоб дослідити, чи справді вони перебувають на території Полтавської області", – каже Дмитро Лунін.

На Полтавщину переселенці приїжджають від початку повномасштабного вторгнення Росії. Перший "зелений коридор"в область діяв із Сумщини 8 березня 2022-го.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок