"Немає інших варіантів". Міністр оборони Естонії закликав продовжувати допомагати Україні

"Немає інших варіантів". Міністр оборони Естонії закликав продовжувати допомагати Україні

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур
Фото: AP

Очільник Міноборони Естонії Ханно Певкур наголосив на необхідності продовжувати й посилювати військову підтримку України задля перемоги над Росією.

Про це він сказав у інтерв’ю АрміяInform.

"Ми всі розуміємо, що маємо й надалі допомагати Україні, чим можемо. Час безперечно має значення. У нас немає інших варіантів, адже ми хочемо, щоб Україна виграла цю війну, то маємо допомагати їй у цьому", — заявив Ханно Певкур.

Він нагадав, що загальний обсяг наданої Естонією Україні допомоги вже перевищує 1% ВВП.

"Ось чому я вважаю, що всі інші країни також можуть зробити більше. Триває контрнаступ Сил оборони України. Дуже важливо продовжувати допомагати Україні", — сказав міністр оборони Естонії.

Він додав, що Естонія після повномасштабного вторгнення Росії в Україну переглянула підходи до оборонних закупівель і формування територіальної оборони.

"Ми беремо практичні уроки з українського поля бою. Тому в Естонії переглянули підхід, зокрема щодо закупівлі та часових меж. Дійсно, ми вже зробили значні нові інвестиції, зокрема, в артилерію, берегову оборону та протиповітряну оборону. Це уроки, які ми отримали з українського досвіду, і ми маємо вдосконалюватися", — наголосив Певкур.

За словами урядовця, у контексті національної безпеки пріоритетне значення для його країни має територіальна оборона та утримання резервної армії.

"Наша оборона базується на резервній армії, це означає, що в нас є строкова служба, після неї ви будете в запасі та братимете участь у різних навчаннях і тренуваннях. Тепер кожен охочий також має можливість приєднатися до Союзу оборони, який є добровольчою організацією", — сказав Ханно Певкур.

За словами Певкура, до 2023 року в Союзі оборони Естонії було приблизно 10 тисяч учасників бойових дій, а впродовж цього року додатково залучать ще 10 тисяч військових. Таким чином, загальна чисельність особового складу Союзу оборони збільшиться до 20 тисяч осіб, які потрібно забезпечити озброєнням, навчати й утримувати.

"Це буде частина нашої 44-ох тисячної структури армії, яка нещодавно змінилася. Усі ці уроки ми зараз отримуємо від України, і вони безпосередньо вплинули на наші дії впродовж останнього року", — зауважив міністр оборони Естонії.

Він нагадав, що травні Сили оборони Естонії провели наймасштабніші навчання "Весняний шторм". Вони проходили не лише на полігонах, а й у містах, селах, лісах, які належать приватним підприємцям.

"Саме так ми бачимо, як нам потрібно тренуватися, щоб боротися на полі бою. Ось чому стійкість і те, що ми робимо щодо нашої готовності захищатися, є надзвичайно важливим. Естонія — маленька країна, і ми повинні бути готові її захистити, якщо це буде необхідно", — сказав Ханно Певкур.

Що відомо про допомогу Естонії Україні

Естонія підтримує Україну від початку повномасштабного вторгнення Росії. 26 лютого міністр оборони Олексій Резніков заявив, що загальна сума допомоги Україні від Естонії уже перевищила 1% ВВП балтійської країни.

Уряд Естонії 22 грудня 2022-го ухвалив рішення надати Україні черговий пакет військової допомоги, що включатиме безпілотники, засоби індивідуального захисту та зимову форму, повідомив міністр оборони Естонії Ханно Певкур. Зокрема, Естонія вирішила передати Силам оборони індивідуальне екіпірування, таке як бронежилети, балістичні пластини для бронежилетів, польове обмундирування, у тому числі зимове, та інший одяг та аксесуари. Крім того, до пакета допомоги увійшли дрони, набори для чищення зброї, дихальний апарат швидкої допомоги та багато іншого.

Наприкінці 2022 року повідомлялось, що Естонія відправила в Україну техніку для розмінування боєприпасів, залишених військами РФ на деокупованих територіях, на суму понад 330 тисяч євро.

Уряд Естонії 19 січня схвалив надання Україні чергового пакета військової допомоги для протистояння російській агресії, до якого увійшли гаубиці, гранатомети та боєприпаси.

23 січня посол Естонії в Україні Каймо Кууск заявив, що країна передала Україні всі свої 155-міліметрові гаубиці, щоб в інших держав не лишилося жодних виправдань, чому вони не можуть надати Україні необхідне озброєння.

26 січня міністр оборони країни Ханно Певкур повідомив, що Естонія запитала у Німеччини дозволу на постачання в Україну закуплених у німецького виробника касетних боєприпасів.

19 лютого під час Мюнхенської конференції з безпеки прем’єрка Естонії Кая Каллас заявила, що Європейський Союз повинен пришвидшити надання допомоги Україні з урахуванням того, що Росія збільшила темпи свого військового виробництва.

26 лютого міністр оборони Естонії Ханно Певкур під час зустрічі з головою Міноборони України Олексієм Резніковим оголосив про новий пакет збройної допомоги для Сил оборони.

9 березня Фінляндія вирішила дозволити Естонії реекспорт гаубиць Д-30 та снарядів до них в Україну.

14 червня повідомлялось, що Естонія передасть Україні техніку та обладнання на суму майже 457 тисяч євро для ліквідації наслідків підриву росіянами греблі Каховської ГЕС.

На початок