Фінляндія дозволила Естонії реекспорт в Україну гаубиць Д-30

Фінляндія дозволила Естонії реекспорт в Україну гаубиць Д-30

Гаубиця Д-30
. Українські військові чистять дуло української гаубиці Д-30 біля Сіверська. Фото: AP Photo/Inna Varenytsia

Фінляндія вирішила дозволити Естонії реекспорт гаубиць Д-30 та снарядів до них в Україну. Про це йдеться у повідомленні уряду Фінляндії.

На підставі дозволу на реекспорт, Естонія може експортувати в Україну наступну продукцію:

  • 122-мм гаубиці Д-30;
  • Боєприпаси.

Зазначається, що Естонія має 42 таких гаубиці, які раніше були куплені у Фінляндії і частину з них планує передати Збройним силам України.

В уряді Фінляндії також повідомили, що Естонія вимагає зберігати в таємниці кількість експортованої продукції.

Що відомо про гаубицю Д-30

Радянська гаубиця, що буксирується 122-мм, прийнята на озброєння радянської армії 12 травня 1960 року. У 1978 році була модифікована і перебуває на цей час на озброєнні багатьох держав під назвою Д-30А На озброєнні 35 країн, без урахування країн колишнього СРСР, знаходиться близько 3600 гармат.

Як Фінляндія допомогає Україні

Частина допомоги фінського оборонного обладнання, яка зараз надсилається Україні, можлива завдяки активізації двосторонньої співпраці Фінляндії та Швеції: згідно з декларацією про наміри, яка буде підписана сьогодні, Фінляндія передасть Україні матеріали, а Швеція висловлює готовність підтримати Фінляндія за потребою. Сили оборони Фінляндії та Швеції переглядають і, якщо необхідно, оновлюють свої оперативні плани щодо цього.

Фінське Міноборони розробило чіткі плани, як забезпечити Україну необхідним оборонним матеріалом таким чином, щоб матеріальне забезпечення не загрожувало реалізації національної оборони Фінляндії чи Швеції.

“Спільна підтримка України є свідченням глибокої взаємної довіри між Фінляндією та Швецією і дедалі тіснішої оборонної співпраці”, — підкреслили у відомстві.

Читайте також

Фінляндія виділить Україні дванадцятий пакет військової допомоги на понад 400 млн євро

Фінляндія заморозила російських активів на €187 млн

На початок