Росію позбавляють одного з останніх каналів виведення коштів за кордон — Єрмак

Росію позбавляють одного з останніх каналів виведення коштів за кордон — Єрмак

санкції
МЗС РФ. Фото: Міністерство закордонних справ РФ

Банки чотирьох країн колишньої СНД — Грузії, Вірменії, Казахстану та Узбекистану — припиняють працювати з російською платіжною системою "Юністрим", за допомогою якої росіяни виводять кошти за кордон.

Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

"Один із останніх доступних росіянам каналів з виведення коштів за кордон поступово припиняє роботу. Банки іноземних країн масово оголошують про відмови приймати платежі з РФ через систему "Юністрим", банк-оператор якої наприкінці минулого тижня потрапив під санкції США. Це стосується, зокрема, країн колишнього СНД", — написав він у Телеграм.

Єрмак зазначив, що перекази за кордон через систему "Юністрим", яка до війни забезпечувала щонайменше до 40% таких операцій, вже призупинили три грузинські банки — TBC bank, Bank of Georgia та Liberty bank. Останні два банки — найбільші у країні за розмірами активів.

"У Вірменії від роботи з "Юністрим" відмовилися 4 з 18 банків. У Казахстані прийом та відправлення грошей припинив державний поштовий оператор "Казпошта". В Узбекистані від роботи з "Юністрим" відмовилися "Іпотека-банк", Капіталбанк та "Халк-банк", — написав він.

Сам "Юністрим" зупинив перекази до Грузії, Туреччини та Ізраїлю.

20 липня США запровадили нові санкції проти низки російських банків і промислових підприємств, а також проти 18 громадян РФ. Під обмеження зокрема потрапили "Тінькофф банк", банки "Солідарність" та "Юністрім".

На початок