На Тайвані розпочались щорічні військові навчання

На Тайвані розпочались щорічні військові навчання

ЗМІ
На Тайвані розпочались масштабні щорічні військові навчання
Ілюстративне фото: Getty Images

На Тайвані розпочались масштабні щорічні військові навчання з бойовою стрільбою, у яких беруть участь всі підрозділи Сил оборони острова. До навчань також залучені цивільні адміністрації Тайваню.

Про це повідомляє інформагентство Тайваню CNA.

Зазначається, що військові навчання "Ханькуан", які почали щорічно проводити з 1984 року стали 39-ми, вони тривають упродовж п'яти наступних днів.

У перший день відпрацьовувалися питання реагування на раптову атаку армії Китаю та перевірки можливостей передислокації військових до безпечних районів у віддалених частинах острова для збереження їхньої боєготовності й розгортання для відбиття можливого вторгнення. Також відпрацьовано мобілізаційну складову, межах якої проведено збір тайванських резервістів у визначених місцях та їхнє відбуття до своїх підрозділів.

Частину винищувачів ВПС, дислокованих у західній частині Тайваню, вранці 24 липня відправили на авіабазу Хуалян на сході острова для імітації вторгнення. Ці літаки взяли участь у першому етапі навчання під назвою "Ванань", імітуючи рейд китайської бойової авіації.

"В ході цього етапу перевіряється вся система цивільного захисту від попередження й оповіщення населення про повітряний напад до евакуації громадян у безпечні місця. До цього були залучені цивільні місцеві адміністрації та правоохоронні структури Тайваню", — йдеться у повідомленні.

Крім того, при наближенні авіації в населених пунктах Тайваню увімкнулися сирені повітряної тривоги, було зупинено рух усього транспорту та проведено евакуацію громадян до бомбосховищ і укриттів. На вулицях патрулювали поліцейські, які координували переміщення громадян.

"Цей етап тривав близько трьох хвилин, після чого прозвучав відбій тривоги, й громадяни знову вирушили у своїх справах, а місцеві органи влади додатково перевірили роботу укриттів та наявність продуктів харчування та медичних засобів для перебування населення у сховищах протягом цього тривалого часу", — йдеться у повідомленні.

Наступними днями армія Тайваню буде тренуватися відбивати повітряні й морські атаки противника, перешкоджати його спробам висадити десант і проводити протидесантні операції. Ці етапи супроводжуються бойовими стрільбами.

Що відомо про конфлікт між КНР та Тайванем

Тайвань — острів у східній Азії, який Китай вважає своєю територією і називає провінцією, що відкололася, а не незалежною державою. Єдиний союзник Тайваню — США. Україна встановила дипломатичні стосунки з КНР, що виключає визнання Тайваню.

Впродовж десятиліть Пекін прагнув ізолювати Тайбей на світовій арені, зокрема він відтісняв його дипломатичних союзників і блокував вступ острова в міжнародні організації.

Керівна комуністична партія Китаю не виключає також застосування сили для "возз'єднання" острова з материковою частиною Китаю.

Загострення відносин між Китаєм та Тайванем відбулося на тлі візиту до Тайваню спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі. Вона стала першим високопоставленим американським політиком, який відвідав Тайвань за останні 25 років.

Щойно Пелосі прилетіла на Тайвань, Китай оголосив про військові навчання навколо острова.

Особисто Ненсі Пелосі наголосила, що її візит "жодним чином не суперечить політиці Сполучених Штатів, яка керується законом про відносини з Тайванем 1979 року та китайсько-американських комюніке", і додала, що США "продовжують протистояти одностороннім зусиллям змінити статус-кво".

5 серпня Пекін заявив, що накладе санкції на спікерку Палати представників США Ненсі Пелосі через візит на Тайвань.

26 грудня у Тайвані заявили про наймасштабніше порушення авіапростору острова китайськими військово-повітряними силами. За добу 71 літак ВПС Китаю, включаючи винищувачі та безпілотники, увійшов в ідентифікаційну зону протиповітряної оборони острова.

На початок