Лікує і відгодовує. Жителька Кіровоградщини прихистила 37 котів з Донеччини

Лікує і відгодовує. Жителька Кіровоградщини прихистила 37 котів з Донеччини

Ексклюзивно
Лікує і відгодовує. Жителька Кіровоградщини прихистила 37 котів з Донеччини
Богдана Стоян купила будинок у Знам'янці, де облаштувала притулок для тварин. Фото: Суспільне Кропивницький

Вони ховаються і бояться гучних звуків, їх лікують, відгодовують і оточують турботою, аби швидше оговтались після вибухів – так про врятованих котів-переселенців розповідає жителька міста Знам’янка Кропивницького району Кіровоградської області Богдана Стоян. Жінка прихистила 37 тварин з Бахмуту, Торецька та Костянтинівки Донецької області.

Богдана Стоян – голови громадської організації "Дай лапу". У Знам’янці жінка купила будинок і облаштувала там притулок для тварин. Тварин з Донеччини евакуйовувала двічі – 11 тварин привезли першого разу, 26 – під час другої поїздки: "Половина з привезених тварин, яких ви бачите біля мене – абсолютно спокійні, нормальні. Решта ховаються, бо дикі або просто лякливі".

За словами знам’янчанки, евакуйовані тварини потребували лікування і догляду.

Нині у притулку живуть 55 котів, 37 з яких – переселенці з Донецької області, сказала Богдана Стоян: "Бахмут, Торецьк, Костянтинівка. Вивозять військові й волонтери у Дніпро, а далі ми вже забираємо їх".

Перших евакуйованих тварин прихистили у червні. За місяць господарів знайшли п’ятьом котам-переселенцям. За словами жінки, спочатку забирають породистих, здорових і щеплених тварин: "Наша організація займається стерилізацією безпритульних тварин, лікуванням і наданням першої медичної допомоги, прилаштуванням. 700 стерилізацій було минулого року. Минулого місяця ми прилаштували 15 тварин".

Жителька Знам’янки Кіровоградської області прихистила 37 котів з Донеччини
Собаки у знам'янському притулку "Дай лапу". Фото: Суспільне Кропивницький

Крім котів, у притулку Богдани Стоян опікуються одинадцятьма собаками. Тварин утримують коштом благодійників та за власні гроші. На місяць треба 40 тисяч гривень, сказала жінка. Місцеві жителі допомагають доглядати за тваринами. У планах – відремонтувати приміщення, де живуть коти.

На початок