Перейти до основного змісту
Кислиця закликав партнерів України створити гуманітарний коридор для вивозу зерна морем

Кислиця закликав партнерів України створити гуманітарний коридор для вивозу зерна морем

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця
Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця під час засідання Ради безпеки ООН, 21 липня 2023 року. AP

Після виходу Росії із Чорноморської зернової ініціативи у період з 18 по 20 липня армія РФ завдала по півдню України 56 ударів крилатими ракетами. Серед цих ракет — "Калібр", "Онікс", "Іскандер", Х22 та Х59. Також було направлено 87 іранських безпілотників.

Про це заявив постійний представник України в ООН Сергій Кислиця під час засідання Ради безпеки ООН у зв'язку з виходом Росії із "зернової угоди".

"Мета таких дій Росії була позначена самою країною під час Санкт-Петербурзького економічного форуму, який відбувся на початку червня. Тоді головна редакторка RT Маргарита Симоньян у присутності президента РФ Путіна заявила: "Ми сподіваємося на голод". І ось що це означає. Це означає, що голод повинен розпочатися зараз, і з них (з Росії — ред.) доведеться зняти санкції. Вони визнають, що це необхідно", — наголосив Сергій Кислиця.

Кислиця також зазначив, що удари по українській портовій інфраструктурі є спробами Росії ліквідувати Україну, як конкурента на ринку і підвищити світові ціни на продовольство задля власного заробітку.

"Ми закликаємо партнерів підтримати українську ініціативу щодо створення гуманітарного морського коридора у Чорному морі. Гуманітарний коридор дозволить відновити життєво необхідні постачання продовольства", — підкреслив постійний представник України в ООН.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Чорноморська ініціатива увійшла в історію як важливий дипломатичний успіх і пообіцяв обговорити продовження угоди з президентом РФ.

Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала цинічним кроком вихід Росії з "зернової угоди".

Президент Володимир Зеленський наголосив, що своїми діями РФ зриває домовленості з Туреччиною та ООН. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю CBS заявив, що вихід Росії із зернової угоди призведе до зростання світових цін на агропродукцію та загрожуватиме голодом населенню багатьох країн світу.

Як заявили у Міноборони Росії ввечері 19 липня, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів. Відповідно, країни прапора таких суден вважатимуться "залученими в український конфлікт на боці київського режиму", додали у військовому відомстві.

20 липня у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території України, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

Топ дня

Вибір редакції

На початок