Виходом із "зернової угоди" РФ посприяла зростанню цін на продовольство — представник Франції в ООН

Виходом із "зернової угоди" РФ посприяла зростанню цін на продовольство — представник Франції в ООН

Постійний представник Франції в ООН Ніколя де Рів'єр
Постійний представник Франції в ООН Ніколя де Рів'єр під час засідання Ради безпеки ООН, 21 липня 2023 рік. Фото: АР

Франція засуджує рішення Росії вийти із Чорноморської зернової ініціативи. РФ фактично перекладає з себе відповідальність за глобальне "недоїдання" та продовольчу безпеку.

Про це заявив постійний представник Франції в ООН Ніколя де Рів'єр під час засідання Ради безпеки ООН у зв'язку з виходом Росії із "зернової угоди".

За його словами це рішення Росії передбачає інфляційні ризики. Тому постраждають домогосподарства у бідних країнах.

"Чому Росія вчинила саме так, та вийшла із "зернової угоди"? РФ посприяла зростанню цін на продовольчі товари та добрива, щоб наростити свої доходи, оскільки ці кошти потім йдуть на війну проти України. А сама (Росія — ред.), власне намагається виставити себе жертвою. Проте рівень експорту російських добрив повернувся майже до довоєнного.

Ніколя де Рів'єр підкреслив, що цього б не сталось би, якби Росія не почала повномасштабну війну проти України.

"Тому ми закликаємо Росію вивести війська з України", — наголосив представник Франції в ООН.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Чорноморська ініціатива увійшла в історію як важливий дипломатичний успіх і пообіцяв обговорити продовження угоди з президентом РФ.

Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала цинічним кроком вихід Росії з "зернової угоди".

Президент Володимир Зеленський наголосив, що своїми діями РФ зриває домовленості з Туреччиною та ООН. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю CBS заявив, що вихід Росії із зернової угоди призведе до зростання світових цін на агропродукцію та загрожуватиме голодом населенню багатьох країн світу.

Як заявили у Міноборони Росії ввечері 19 липня, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів. Відповідно, країни прапора таких суден вважатимуться "залученими в український конфлікт на боці київського режиму", додали у військовому відомстві.

20 липня у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території України, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

На початок