Футбол: чемпіонат світу-2023 серед жінок

Футбол: чемпіонат світу-2023 серед жінок

Українські арбітрині Катерина Монзуль та Марина Стрілецька отримали перше призначення на ЧС-2023

Українські арбітрині Катерина Монзуль та Марина Стрілецька отримали перше призначення на ЧС-2023

Українські арбітрині Катерина Монзуль та Марина Стрілецька отримали перше призначення на ЧС-2023
Катерина Монзуль та Марина Стрілецька. Фото: AP Photos

Українки працюватимуть на матчі двох європейських збірних.

Українські арбітрині Катерина Монзуль та Марина Стрілецька отримали перше призначення на матч жіночого чемпіонату світу-2023. Міжнародна федерація футболу призначила українок на гру Нідерланди - Португалія.

Монзуль та Стрілецька увійшли до офіційного переліку рефері світової першості в Австралії та Новій Зеландії на початку 2023 року. ФІФА визначила Катерину як головну арбітриню на поєдинках турніру, а Марину – асистенткою головної судді.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор жіночого чемпіонату світу-2023 з футболу в Україні. Дивіться матчі наживо на сайті Суспільне Спорт та на місцевих телеканалах Суспільного.

Першим матчем, який Монзуль та Стрілецька обслуговуватимуть на ЧС-2023, стане зустріч збірних Нідерландів та Португалії. Хронологічно цей поєдинок стане 11-м у межах змагань та відбудеться у неділю, 23 липня.

Перший матч Катерини Монзуль та Марини Стрілецької на ЧС-2023

 • У матчі Нідерланди - Португалія Монзуль розпочне роботу на третьому чемпіонаті світу у кар'єрі після того, як дебютувала на цьому рівні у 2015 році.
 • Стрілецька вдруге працюватиме у фінальній частині чемпіонату світу з футболу після того, як входила до бригади Монзуль на ЧС-2019.
 • Монзуль у поєдинку нідерландської та португальської команди стане головною арбітринею. Стрілецька та польська суддя Пауліна Барановська будуть їй асистентками, а четвертою рефері зустрічі призначили Міріам Маркотте із Канади.

Матч Нідерланди - Португалія відкриє програму першого туру групового етапу у квартеті Е, де також грають США та В'єтнам.

Хто така Катерина Монзуль

 • 42-річна футбольна арбітриня з Харкова. Стала першою жінкою-суддею з України, що увійшла до елітної категорії рефері ФІФА.
 • На чемпіонаті світу 2015 року Монзуль працювала на фіналі між жіночими збірними США та Японії (5:2).
 • З 2016 року працює на матчах чоловічої української Прем'єр-ліги.
 • У листопаді 2020 року вперше в історії обслуговувала матч чоловічих збірних (Сан-Марино - Гібралтар) у складі української жіночої бригади суддів.
 • У серпні 2022 року стала головною суддею фінального матчу Євро-2022 серед жіночих команд між Англією та Німеччиною.

Хто така Марина Стрілецька

 • 39-річна футбольна суддя з Луганська. Перша асистента головної арбітрині Катерини Монзуль.
 • Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну виїхала до Швейцарії, де почала працювати на матчах місцевого чемпіонату. У травні 2022 року обслуговувала благодійний матч "Базеля" та "Динамо".
 • У листопаді 2020 року Стрілецька у статусі помічниці увійшла до жіночої бригади Катерини Монзуль, яка вперше в історії обслуговувала матч чоловічих збірних.
На початок