Клименко: Внаслідок підриву Каховської ГЕС загинула 31 людина

Клименко: Внаслідок підриву Каховської ГЕС загинула 31 людина

У МВС назвали кількість загиблих через підрив Каховської ГЕС
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. Фото: МВС

Через підрив росіянами греблі Каховської гідроелектростанції загинула 31 людина.

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" сказав міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

"Що стосується загиблих: у нас на сьогодні загиблих 31 особа. 29 – це Херсонська область і два громадянина загинули в Миколаївській області", – сказав Клименко.

Щодо матеріальних збитків, то, за словами урядовця, остаточний підрахунок ще не завершено.

"Дуже важко за ці місяці порахувати, скільки ми втратили можливого врожаю, скільки ми втратили приватних господарств, а це і виноградники, і баштанні культури, які росли на цій території, скільки ми втратили можливостей по воді. Це велика проблема. Вода відійшла на кілька кілометрів від берега Херсонського водосховища. І на сьогодні я бачу основною проблемою – це доступ до води надалі для наших громадян", – зауважив голова МВС України.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Раніше в "Енергоатомі" повідомляли, що рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС є стабільним, і попри підрив росіянами греблі Каховської ГЕС, ситуація залишається контрольованою.

На Херсонщині встановили місцеперебування 202 жителів області, яких вважали зниклими після підриву російськими військовими Каховської ГЕС. Наразі зниклими безвісти внаслідок підриву дамби все ще вважають 109 людей.

На лівобережжі Херсонської області військові РФ хочуть приховати усі жахливі наслідки підтоплення після підриву дамби, щоб світ не побачив цю катастрофу. 17 населених пунктів, які досі підтоплені, наразі на межі гуманітарної катастрофи.

Станом на 20 червня поліція зареєструвала понад 4000 заяв про пошкодження майна на Херсонщині. Наслідки підтоплення в області долають й досі.

На початок