Російська армія 6 червня підірвала Каховську ГЕС. Внаслідок на ранок наступного дня на правобережній Херсонщині були затоплені 1852 будинки. Після сходження води люди почали фіксувати збитки та подавати заявки на компенсацію за пошкоджене майно, адже втратили не тільки житло, а іноді і документи. Як відновити документи, втрачені внаслідок затоплення через підрив російськими військами Каховської ГЕС, пояснює юристка Олена Іпатенко.
Щоб відновити паспорт громадянина України потрібно звернутися до:
- територіального органу Державної міграційної служби (ДМС) за місцем перебування;
- центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу) за місцем перебування;
- центру обслуговування громадян "Паспортний сервіс". Перелік центрів, які надають вказану послугу, можна на сайті ДП "Документ" (pasport.org.ua). Там же можна знайти необхідний перелік документів та зареєструватися в електронну чергу (запис в електронну чергу не є обов’язковим).
Які потрібні документи для відновлення паспорта:
- заява про втрату паспорта (як правило, оформлюється безпосередньо за місцем звернення);
- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (якщо паспорт викрали);
- квитанція про сплату адміністративного збору або оригінал документа про звільнення від його сплати;
- довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП) або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності);
- документ, що посвідчує особу (це може бути, наприклад, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, водійське посвідчення, цифровий документ в "Дії", є Документ);
- довідка про реєстрацію місця проживання (за наявності).
У деяких випадках можуть знадобитися додаткові документи, перелік яких можна отримати безпосереднього під час звернення за відновленням паспорта.
Щоб відновити картку платника податків (документа про присвоєння РНОКПП)
слід звернутися до найближчого територіального органу Державної податкової служби.
Які документи необхідні:
- заява з проханням видачі дубліката картки платника податків;
- паспорт.
Дублікат картки видається безплатно та, як правило, у день звернення, на новій картці буде стояти відмітка "ДУБЛІКАТ".
Щоб відновити посвідчення водія потрібно звернутися до:
- найближчого територіального сервісного центру МВС;
- ЦНАПу.
Які документи необхідні:
- заява про втрату посвідчення водія (оформлюється за місцем звернення);
- паспорт (або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист);
- оригінал/копія довідки про присвоєння РНОКПП;
- квитанція, що засвідчує оплату адміністративної послуги.
Послугу можна також замовити онлайн через Електронний кабінет водія або у застосунку «Дія».
Посвідчення водія видається безпосередньо у день звернення, але може бути видане протягом 5 днів у разі звернення офлайн та 10 днів, якщо замовляли послугу онлайн.
Щоб відновити свідоцтво про народження, про реєстрацію шлюбу, про розірвання шлюбу, про смерть, про зміну імені потрібно звернутися до:
- за місцем перебування до територіального органу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).
Які документи необхідні:
- заява;
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- документ, що підтверджує родинні зв’язки;
- документ, що підтверджує сплату державного мита/ оплату послуги.
Вказані документи можна замовити онлайн через портал "Дія". Після авторизації слід вибрати вкладку "Послуги", далі – "Довідки та витяги". Серед переліку документів обрати необхідний, заповнити інформацію, оплатити послугу та вибрати спосіб доставки документа (забрати безпосередньо в органі ДРАЦС або замовити доставку Укрпоштою).
Як відновити документи на право власності на нерухоме майно:
Дублікат документа можна отримати у суб’єкта, що видав такий документ (нотаріуса, посадової особи органу місцевого самоврядування).
Якщо право власності на нерухомість оформлене до 2003 року, то треба звернутися до нотаріуса чи посадової особи органу місцевого самоврядування, якою видано такий документ, до нотаріального архіву або ЦНАПу.
Інформацію про право власності на нерухоме майно, оформлене після 2003 року, можна самостійно отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Таку інформацію можна отримати і звернувшись до нотаріуса або до ЦНАПу.
Якщо право власності на нерухоме майно не оформлене, тоді слід звертатися до суду для встановлення права власності на нерухоме майно.
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber