Сезон кавунів: звідки везуть і яка їх вартість на ринках Хмельницького

Сезон кавунів: звідки везуть і яка їх вартість на ринках Хмельницького

Ексклюзивно
Сезон кавунів: звідки везуть і яка їх вартість на ринках Хмельницького
Фото: Суспільне Хмельницький

Імпортні та українські кавуни на ринках та в магазинах Хмельницького різняться за цінами. Їх вартість зараз — від 30 до 45 за кілограм. Як розповіли Суспільному Хмельницький продавці, ціни трохи знизилися, у порівнянні з минулим тижнем.

Від чого залежать ціни та звідки привозять ягоди — у нашому матеріалі.

Понад 650 гривень коштує кавун в торговця Олександра Білана. Розповідає: сьогодні продає їх по сорок гривень за кілограм. До повномасштабної війни, каже, чоловік торгував баштанними з Херсона. Тепер — із Греції.

На фото кавун вагою 16 кілограмів, який вартує 650 гривень.
На фото кавун вагою 16 кілограмів, який вартує 650 гривень. Фото: Суспільне Хмельницький

"Він стиглий і солодкий, дійсно, як херсонський. Цього року кавунів із Херсона не було і не буде, через війну. А до війни, херсонський кавун вартував 3-5 гривень за кілограм при доларі 8-12 гривень", — сказав Олександр.

Минулого тижня, говорить Олександр Білан, ціна за кілограм кавуна на ринку сягала п’ятдесяти гривень, зараз знизилася через збільшення обсягів привезеного товару.

Олександр продає на ринку кавуни з Греції.
Олександр продає на ринку кавуни з Греції. Фото: Суспільне Хмельницький

Завідувачка сектору головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олена Сологуб-Лисенко розповідає: ціни на кавуни держава не регулює, їх встановлюють підприємці.

"На ціни багато що впливає, це і відпускна ціна, яка встановлюється виробниками, потім оптово-відпускна ціна, яка встановлюється, додається. І далі вже — націнка роздрібна, ціна на ринку — роздрібна, логістичні ланцюжки", — говорить Олена Сологуб.

На фото кавуни, привезені до Хмельницького з Миколаївської області.
На фото кавуни, привезені до Хмельницького з Миколаївської області. Фото: Суспільне Хмельницький

В одній з мереж магазинів овочів та фруктів ціни на кавуни практично не відрізняються від тих, що на ринку. Продавчиня кіоску Олена каже: "Зараз кавун український вартує 29, 90 гривень. Турецький — 39, 90 гривень за кілограм. При формуванні ціни враховується і розмитнення, і доставка".

Торговці кажуть, значного падіння цін на цю баштанну культуру цьогоріч не буде, через війну.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок