Зеленський обговорив з адміністраторкою USAID подальші дії після виходу РФ із "зернової угоди"

Зеленський обговорив з адміністраторкою USAID подальші дії після виходу РФ із "зернової угоди"

Зеленський зустрівся із Пауер
Президент України Володимир Зеленський і адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер, 19 липня 2023 рік. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський обговорив з адміністраторкою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Самантою Пауер подальшу підтримку України й спільні дії після одностороннього виходу РФ з Чорноморської зернової ініціативи, а також розвиток додаткових маршрутів експорту української агропродукції.

Про це Володимир Зеленський повідомив у Telegram.

Зокрема, Зеленський наголосив на важливості наданої через Агентство фінансової та гуманітарної допомоги Україні й висловив подяку за внесок USAID у забезпечення продовольчої безпеки та за нещодавні ініціативи й рішення стосовно виділення додаткової підтримки для малого й середнього бізнесу в Україні.

Сторони також зосередили увагу на обговоренні подальших спільних кроків для забезпечення першочергових потреб України в умовах продовження агресії Росії, зокрема у сферах соціального захисту населення, охорони здоров’я та освіти.

18 липня адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна отримає від Сполучених Штатів додаткові 250 млн доларів на підтримку сільського господарства, яке потерпає від блокування експорту зерна після повномасштабного вторгнення Росії.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Чорноморська ініціатива увійшла в історію як важливий дипломатичний успіх і пообіцяв обговорити продовження угоди з президентом РФ.

Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала цинічним кроком вихід Росії з "зернової угоди".

Президент Володимир Зеленський наголосив, що своїми діями РФ зриває домовленості з Туреччиною та ООН. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю CBS заявив, що вихід Росії із зернової угоди призведе до зростання світових цін на агропродукцію та загрожуватиме голодом населенню багатьох країн світу.

На початок