Україна розглядає новий маршрут для "зернового коридору" — посол

Україна розглядає новий маршрут для "зернового коридору" — посол

Василь Боднар
. Посол України в Туреччині Василь Боднар. Фото: УНІАН

Після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи, Україна розглядає можливість "зернового коридору" через територіальні води Румунії та Болгарії.

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" сказав посол України у Туреччині Василь Боднар.

"Росія, вийшовши з угоди, заявила про те, що вона не гарантує безпеку. А це означає, що вони будуть обстрілювати порти, інфраструктуру і, можливо, кораблі. У цьому і ризик", — сказав він.

Посол зазначив, що ці загрози впливатимуть, зокрема, на шипінгові компанії та страхування. Водночас, за словами Боднара, Україна створила відповідний фонд гарантування цих ризиків.

"Ми так само маємо можливості залучати кораблі й компанії, які готові надавати ці кораблі для перевезення зерна. З нашої точки зору, це можна реалізувати навіть не використовуючи цей маршрут, який вже був погоджений, а через територіальні води Румунії та Болгарії. Це також можливий варіант, щоб мінімізувати ризики", — сказав дипломат.

Раніше Боднар заявив, що Україна пропонує продовжити "зернову угоду" у тристоронньому форматі.

"Сьогодні ми проводимо роботу. Президент Зеленський надіслав відповідні звернення до президента Туреччини та Генсека ООН. Міністр Кулеба вже працює в ООН з пошуку консенсусу міжнародної спільноти щодо продовження цієї зернової ініціативи", — сказав він.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Чорноморська ініціатива увійшла в історію як важливий дипломатичний успіх і пообіцяв обговорити продовження угоди з президентом РФ.

Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн назвала цинічним кроком вихід Росії з "зернової угоди".

Президент Володимир Зеленський наголосив, що своїми діями РФ зриває домовленості з Туреччиною та ООН. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю CBS заявив, що вихід Росії із зернової угоди призведе до зростання світових цін на агропродукцію та загрожуватиме голодом населенню багатьох країн світу.

На початок