У Кропивницькому штрафують за нескошену амброзію. Чим вона шкідлива

У Кропивницькому штрафують за нескошену амброзію. Чим вона шкідлива

У Кропивницькому штрафують за нескошену амброзію. Чим вона шкідлива
Амброзія в мікрорайоні Балашівка в Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому інспекція з благоустрою штрафує власників і орендарів ділянок за нескошену амброзію. Просять прибрати її до цвітіння, бо пилок амброзії – це алерген для людини. Про це сказала Суспільному інспекторка з благоустрою Лариса Мироненко. Амброзія квітне з кінця липня до жовтня. Перевірки організовують щодня в різних мікрорайонах міста.

Одна з перевірок відбулася в мікрорайоні Балашівка. Тут знайшли нескошені бур’яни біля підприємства. Його представник назвати прізвище та спілкуватись з журналістами відмовився.

"Виходьте, будь ласка. Якщо немає у вас дозволу, виходьте", – сказав чоловік.

Інспекторка пояснила: нескошені бур’яни – це порушення правил благоустрою. Дбати про порядок підприємець має на всій прилеглій території.

"Прилегла територія – це відстань 20 метрів від межі власного користування та проїжджої частини дороги, вулиці, провулку. Там зовсім не повинно бути буряну, сміття, гілок, опалого листя. Трава не має перевищувати 10 сантиметрів", – каже Лариса Мироненко.

Протокол про порушення правил благоустрою інспекторка не склала через відсутність даних для його заповнення.

За її словами, за нескошену амброзію містян штрафують на суму від 340 до 1360 гривень, підприємців – від 860 до 1700 гривень.

Лариса Мироненко сказала, прийде сюди з повторною перевіркою. Якщо бур’яни не покосять і не дадуть дані для складання протоколу, викличе поліцію.

Далі амброзію знайшла у цьому ж мікрорайоні біля торговельної бази. Інспекторка виписала протокол представнику підприємства: "Його подальші дії – це те, що він косить траву. Фотографує до і після. І 8 серпня йде на комісію".

За даними Лариси Мироненко, з травня у Кропивницькому склали 91 протокол за нескошені бур'яни. Остаточне рішення про штраф ухвалює адміністративна комісія.

Юрій Симоненко та його донька Валерія хворіють на алергію. Зі скаргами на нежить, свербіж та задуху прийшли в обласну лікарню.

"Алергія виражається так, що в мене руки починають чухатись. Або ніс забивається, піднебіння чухається в роті. І мені стає дуже погано", – розповіла Валерія Симоненко.

Алергію викликає підвищена чутливість до пилку рослин, сказала лікарка-алерголог Ірина Дзюбас.

"Коли на пилок під час цвітіння, пил та тварин з’являються антитіла, ми їх виявляємо лабораторно і блокуємо. Пилок несеться на 300 кілометрів. Якщо десь на полі росте, а ви в Кропивницькому, то ви теж отримаєте інгаляцію амброзією. Тому кожному треба боротися".

Алергію потрібно лікувати під наглядом лікаря, каже Ірина Дзюбас.

"При алергії на пилок рослин встановлюють діагноз "поліноз" (сінна лихоманка). Вона загрожує тим, що дає різні ускладнення: від лихоманки до приступу бронхіальної астми. Зараз алергізація пов’язана з урбанізацією населення. Ми помічаємо, що хворих на алергію більше в містах, ніж у селі".

Зі слів лікарки, найбільше хворих на алергію звертаються у серпні-вересні.

На початок