Прибудуть наступного тижня. Іспанія морем відправила в Україну партію танків Leopard 2

Прибудуть наступного тижня. Іспанія морем відправила в Україну партію танків Leopard 2

Прибудуть наступного тижня. Іспанія морем відправила в Україну партію танків Leopard 2
Leopard 2. Фото: AP

Іспанія відправила в Україну останні чотири танки Leopard 2А4. Важкі броньовані машини доставлять морем наступного тижня.

Про це повідомляє пресслужба іспанського міністерства оборони.

Відповідну заяву зробила очільниця відомства Маргарита Роблес після зустрічі у форматі “Рамштайн” 18 липня.

Окрім танків, вона анонсувала передачу Україні 10 бронетранспортерів після капремонтів, кількох броньованих всюдиходів, вантажівок, машин швидкої допомоги і боєприпасів, зокрема великих калібрів.

Під час виступу Роблес також оголосила про відправку польового шпиталю з можливостями екстреної хірургії, необхідними післяопераційними приміщеннями, аптекою, стерилізацією, лабораторією та двома модулями госпіталізації.

“Розгорнути, налаштувати та керувати цим госпіталем на фронті вже готові українські лікарі й персонал тилового забезпечення, які після двотижневої інтенсивної підготовки у Сарагосі повернулися в Україну”, — додали у Міноборони Іспанії.

У березні 2023 року газета Еl Pais написала про те, що Іспанія відправить в Україну перші шість танків Leopard 2A4 у середині квітня.

Через місяць Роблес підтвердила передачу перших шести “Леопардів”, а вже у травні заявила про надання ще чотирьох танків та партії машин піхоти.

На “Рамштайні”, який відбувся у червні, міністерка оборони Іспанії оголосила про відправку 20 бронемашин і чотирьох танків Leopard 2, що перебували на ремонті.

Leopard 2 - основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Leopard 2 став наступником успішної розробки тієї ж фірми - основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

На початок