У Полтаві відновили видачу продуктових наборів для переселенців: хто може отримати

У Полтаві відновили видачу продуктових наборів для переселенців: хто може отримати

ВПО можуть отримати продуктові набори
Суспільне Полтава

Благодійний фонд "Карітас Полтава" відновив видачу продуктових наборів, яку призупиняв наприкінці червня. Отримати їх можуть внутрішньо переміщені особи, які через війну переїхали на Полтавщину. Продуктові набори можуть отримати внутрішньо переміщені особи, які відносяться до шести категорій вразливості. Про це Суспільному розповіла керівниця проєкту Оксана Корольова-Буцко.

Біля пункту видачі благодійного фонду "Карітас Полтава" зо два десятки людей. Це переселенці, які через війну тимчасово переїхали до Полтави та області. Тут отримують гуманітарну допомогу.

"Приїхала дізнатись, тому що "Карітас" давав квартиру (в оренду – ред.), і приїхала дізнатись, чи буде продовження (оренди - ред.) квартири. І паралельно отримала продукти", - говорить переселенка з Лисичанська Ніна Головач.

30 червня видачу продуктових наборів тимчасово призупиняли.

Хто може отримати продуктові набори на Полтавщині
Гуманітарну допомогу можуть отримати ВПО, які тимчасово проживають на Полтавщині. Суспільне Полтава

"Буває так, що, наприклад, люди прийшли й отримали, а (нова – ред.) гуманітарна допомога ще не надходила. Тому ми на деякий час призупиняємо, потім відновлюємо, це все в оголошеннях пишемо для того, щоб люди розуміли, не приходили даремно, не приїздили з Полтавської області", - розповідає керівниця проєкту Оксана Корольова-Буцко.

Сімейні чи індивідуальні продуктові набори можуть отримати внутрішньо переміщені особи, які відносяться до шести категорій вразливості, каже Оксана Корольова-Буцко.

Продуктові набори видіють переселенцям у Полтаві
За сім років волонтери БФ "Карітас Полтава" видали понад 3,5 тисячі продуктових наборів. Суспільне Полтава

"Це особи з інвалідністю (I-II група), важкохворі люди, самотні батьки-опікуни, самотні люди похилого віку, вагітні, годуючі матері до 2-х років та багатодітні родини. Це і крупи, це і консерви, це і печиво, певні солодощі і макаронні вироби, і олія", - розповідає керівниця проєкту Оксана Корольова-Буцко.

Щоб отримати гуманітарну допомогу від "Карітас Полтава", ВПО повинні мати з собою оригінали документів, розповіла соцпрацівниця Юлія Грінько.

Хто може отримати продуктовий набор у Полтаві
У продуктовому наборі крупи, консерви, печиво, солодощі, макаронні вироби та олія. Суспільне Полтава

"Це повинен бути паспорт громадянина, довідка ВПО, ідентифікаційний код та підтверджуючі документи певної категорії. Це може бути свідоцтво про народження дитини або дітей, якщо це багатодітна мати. Якщо це людина з інвалідністю, то це повинна бути довідка МСЕК або пенсійне посвідчення, де вказано групу інвалідності", - говорить соцпрацівниця БФ "Карітас Полтава" Юлія Грінько.

Отримати продуктовий набір до Полтави приїхала Світлана Савченко. Після повномасштабного вторгнення жінка переїхала зі Слов’янська Донецької області. Нині проживає в Миргородській громаді.

У Полтаві відновили видачу продуктових наборів для ВПО
Переселенка із Слав'янська Світлана Савченко, яка отримала продуктовий набір. Суспільне Полтава

"Велике дякуємо, що вони допомагають переселенцям. Я не перший раз отримую. У мене мама з інвалідністю. Вони дають і миючі засоби, і продукти. Велике дякуємо їм", - каже переселенка зі Слов’янська Світлана Савченко.

Як розповіла Оксана Корольова-Буцко, благодійний фонд працює в Полтаві вже сьомий рік. За цей час волонтери видали понад 3,5 тисячі продуктових наборів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter| YouTube| Facebook

На початок